20,000 mil podmorskiej żeglugi! 1

Walt Disney Pictures planuje wyprodukować nową adaptację powieści przygodowej Juliusza Verne'a pt. 20,000 mil podmorskiej żeglugi. David Fincher i scenarzysta, Scott Z. Burns (The Informant) kończą negocjować umowy ze studiem.

David

Jak pamiętamy, nowy prezes studia, Richard Ross skasował projekt McG, o którym kilkakrotnie informowaliśmy. Prezes Walt Disney Pictures zdecydował się pójść w innym kierunku, niż chciał tego reżyser Terminatora: Ocalenie.

Burns zajmie się teraz pisaniem scenariusza. Fincher zdążył skończyć The Social Network dla Sony i szybko powinni ruszyć z tym projektem.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie wizja reżysera. Czekamy na dalsze informacje.

Przypomnijmy, że najbardziej znana adaptacją książki jest 20,000 mil podmorskiej żeglugi z 1954 roku z Kirkiem Douglasem w roli głównej. Obraz również był produkowany przez Walt Disney Pictures.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Adam_Siennica

O The Social Network nawet w niusie napisałem :P :) Fincher bardzo zaangażował się w projekt na podstawie Verne’a więc sądzę, że ten akurat powstanie.

Redox

O kurczę i nawet premiera u nas w tym roku? :) Dzięki za info.
Ciekawe kiedy nasz Wajda nakręci film o naszej-klasie…

Quagmire

Redox, film o twórcy Facebooka właśnie powstaje :)
http://fdb.pl/film/235671-the-social-network
http://www.imdb.com/title/tt1285016/
A co do projektu, teraz po sukcesie Sherlocka, nie został porzucony mimo odejścia Willa Smitha i McG. Szczerze mówiąc to nie wiem co mogłoby interesować Finchera w kolejnej adaptacji tej książki.

Redox

Nie wiadomo do kończą czy ten projekt przejdzie. Fincher ostatnimi latami łapał się wielu projektów, z których później rezygnował (między innymi miał powstać film o twórcy Facebooka (!). Jednak wolę Finchera za czasów, kiedy tworzył on pełnokrwiste thrillery. Chciałbym, żeby powrócił do tamtego etapu, a nie brał się za jakieś przygodówki i to pewnie jeszcze zrealizowane w 3D…

Proszę czekać…