"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Filmowe projekty Chrisa Columbusa 0

Studio 1492 Pictures należące do Chrisa Columbusa poinformowało o podpisaniu trzyletniej umowy o współpracę z koreańskim potentatem multimedialnym – CJ Entertainment. W ramach współpracy ma powstać kilka produkcji filmowych skierowanych przede wszystkim dla całych rodzin.

Reżyser i producent Chris Columbus

Przy okazji poinformowano o pierwszych trzech projektach, w które obie firmy będą zaangażowane. Pierwszy z nich to projekt pt. Killer Pizza. Fabuła opiera się na powieści Grega Taylora zaś scenariusz pisze Adam Green. Ma być to opowieść o nastolatku, który dostaje pracę w pizzerii. Wkrótce przekonuje się, iż tak naprawdę jest to przykrywka dla organizacji polującej na duchy i potwory.

Drugi film będzie oparty na powieści Julie Kenner pt. Carpe Demon: Adventures of a Demon-Hunting Soccer Mom. Roboczy tytuł filmu to Carpe Demon zaś nad scenariuszem popracuje sam Columbus. Fabuła ma opowiadać o pewnej samotnej matce, która będzie musiała zająć się wypędzeniem z miasteczka pewnych bardzo irytujących demonów.

Ostatni zaś projekt to adaptacja powieści Neila Gaimana pt. Księga Cmentarna. Film pt. The Graveyard Book wyreżyseruje Neil Jordan. Bohaterem książki jest chłopiec zamieszkujący cmentarz. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych rezydentów cmentarza, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…