Zobacz Xerxsesa 1

Dark Horse opublikowało pierwszy szkic z miniserii Franka Millera pod tytułem Xerxes, który jest prequelem powieści graficznej z 1998 roku zekranizowanej przez Zacka Snyder pt. 300.

300

Na obrazku, będącym logo serii, widzimy króla Persji – Xerxesa.

Xerxes zdobywał władzę w V wieku przed naszą erą w Persji i znany jest w historii jako Król Królów. Poprowadził gigantyczną armię niszcząc Greków, którzy zabili jego ojca. Pragnie sam pozostać bogiem i w końcu to mu się udaje…

Frank Miller wypowiedział się wczoraj o projekcie:

Akcja rozgrywa się 10 lat przed 300. Historia rozpoczyna się Bitwą o Maraton, która była trudna do narysowania. Bohaterem jest Temistokles, który stał się władcą Grecji i zbudował ich flotę. Historia różni się od tej z 300, ponieważ opowiada o Xerxesie szukającym swojej boskości. Bogowie są zawarci w opowieści. Bohater ma na końcu osiągnąć swój cel.

Temistokles jest zupełnym przeciwieństwem Leonidasa. Miller obiecuje, że sam Leonidas pojawi się na krótko w opowieści. Oczywiście to nie oznacza, że Butler pojawi się w filmowej adaptacji.

Końcowe sceny nowej opowieści to gigantyczna morska bitwa. Tak intensywna, jakby walczyli na lądzie. Historia kończy się w dniu rozpoczęcia opowieści z 300.

Jak Wam się podoba? Nie sądzicie, że jest to jakiś błąd, że widzimy na obrazku bliznę na twarzy Xerxesa, którą przecież w 300 zrobił mu Leonidas?

XerxesXerxes

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…