http://vimeo.com/mironkundzicz

Pełna obsada The Jane Austen Book Club 0

Maria Bello, Emily Blunt, Kevin Zegers, Hugh Dancy, Maggie Grace, Amy Brenneman i Jimmy Smits zagrają główne role w filmie The Jane Austen Book Club.

Obraz będzie adaptacją książki Karen Joy Fowler. Reżyserią i scenariuszem zajęła się Robin Swicord (Totalna magia).

Emily Blunt / tsiavis.comEmily Blunt / tsiavis.com

John Calley (Bliżej) i Julie Lynn (Nine Lives) z Mockingbird Pictures zajmą się produkcją. Prawa do dystrybucji projektu kupiło już Sony Pictures Classics.

Film będzie opowiadał historię kalifornijskiej grupy mężczyzn i kobiet, którzy spotykają się, aby dyskutować na temat powieści Jane Austen. W miarę kolejnych spotkań życie każdego z bohaterów zacznie się zmieniać. Ich małżeństwa zostaną wystawione na próbę, pojawią się problemy, nieodpowiednie układy staną się odpowiednie, a w ich życiu pojawi się nowa miłość.

Amy Brenneman (Gorączka) wcieli się w postać Sylvii, której mąż, Daniel, w tej roli Jimmy Smits (Million Dollar Hotel), zostawia ją po 32 latach małżeństwa. Maria Bello (Atak na posterunek) zagra Jocelyn, jej najlepszą przyjaciółkę, która nigdy nie wyszła za mąż. Kevin Zegers (Świt żywych trupów) wcieli się w rolę nadpobudliwego seksualnie nastolatka, który zakochuje się w jednym z członków klubu. Emily Blunt (Diabeł ubiera się u Prady) wcieli się natomiast w postać Prudie, nauczycielki, która ma poczciwego męża, ale ciągle myśli o seksie z innym mężczyzną. Maggie Grace (Mgła) zagra lesbijkę, córkę Sylvii i Daniela. Hugh Dancy (Helikopter w ogniu) sportretuje postać Grigga, fana sci-fi i komputerów.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w środę w Los Angeles.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…