Steven Soderbergh o Che Guevarze razy 2 0

Steven Soderbergh zrealizuje od razu dwa filmy opowiadające o legendarnym rewolucjoniście Che Guevarze.

Obrazy będą realizowane jednocześnie w Meksyku oraz różnych miejscach Ameryki Południowej. Początek zdjęć, które powstaną w większości po hiszpański zaplanowano na maj przyszłego roku.

Steven Soderbergh na planie filmu Ocean's Eleven: Ryzykowna gra 2001Steven Soderbergh na planie filmu Ocean's Eleven: Ryzykowna gra 2001

W roli Che zobaczymy Benicio Del Toro. W kluczowych rolach pojawią się także Javier Bardem, Franka Potente czy Benjamin Bratt. Produkuje Laura Bickford.

Pierwszy film zatytułowany The Argentine zaczyna się, gdy Che wraz z grupą kubańskich uchodźców dowodzonych przez Fidela Castro, docierają do brzegów Kuby w 1956 roku. Dwa lata później, Che wraz z grupą kubańczyków pomaga w obaleniu reżimu Fulgencio Batisty w Argentynie.

Drugi obraz, Guerrilla, zaczyna się podróżą Che do Nowego Jorku, gdzie występuje na forum ONZ w 1964 i spotyka się z ciepłym przyjęciem kręgów artystycznych i intelektualnych miasta. Soderbergh już nakręcił początkowe zdjęcia z Del Toro i Julią Ormond jako dziennikarką Lisą Howard.

Budżet obu filmów to około 70 milionów dolarów. Scenariusze napisał Peter Buchman. Teraz wspólnie z tłumaczami i Del Toro będzie pracował nad hiszpańskojęzyczną wersją.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…