Aby mnie lepiej poznać, na początek musicie przede wszystkim wiedzieć, że: uwielbiam twórczość Roberta Downeya Juniora, łatwo się zachwycam, jestem katolikiem i trudno mnie zrozumieć.

Europejska Matka Teresa od kotów? 0

Matka Teresa od kotów to poruszający debiut Pawła Sali, który już na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zyskał ogromne zainteresowanie. Oficjalna premiera w naszym kraju to dopiero 24 września, ale już dziś europejska sieć kinowa Europa Cinemas nominuje tę produkcję do nagrody Europa Cinemas Label.

Mateusz Kościukiewicz i Filip Garbacz

Już drugiego lipca rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal w Karlowych Warach. To właśnie z okazji tego wydarzenia, sieć Europa Cinemas wskaże najlepszy film pochodzący z Europy. O wynikach dowiemy się dopiero dziesiątego lipca – w dniu zakończenia festiwalu.

Historia rodziny W. Ojciec, Hubert, jest zawodowym żołnierzem, który wrócił niedawno z misji wojskowej. Jego żona, Teresa, właśnie otrzymała pracę w towarzystwie ubezpieczeniowym. Ich starszy syn Artur, absolwent liceum, pracuje dorywczo jako sprzedawca książek, W końcu rozpoczyna naukę w pomaturalnej prywatnej szkole w Łodzi, dokąd dojeżdża na weekendy, Młodszy syn, Marcin, uczy się w pierwszej klasie gimnazjum, zaś córka, Jadzia, chodzi do zerówki. Dom rodziny W. zasiedlają tabuny kotów, które znosi do domu matka, W pewnym momencie z rodziną W. zamieszkuje Ewa, studiująca na Akademii Muzycznej reżyserię dźwięku, daleka krewna Teresy, pochodząca z małego miasteczka na wschodzie Polski…

Warto wspomnieć, że pierwsza nagroda Europa Cinemas Label została wręczona w roku 2003 podczas festiwalu w Cannes.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…