Kosmiczne bitwy w zwiastunie Yamato

Space Battleship Yamato

Takashi Yamazaki, geniusz od efektów specjalnych rodem z Japonii, okazał się wyjątkiem od reguły. Jego produkcje, które reżyserował i do których pisał scenariusze, były doceniane przez widzów i krytyków.

Krytyka doceniła go jako reżysera i scenarzystę za opowieść Always i jej sequel. Widzowie mogą go kojarzyć również z produkcji The Returner. Jeśli chodzi o efekty specjalne, zaczynał od gier na konsole.

Był odpowiedzialny za animowane filmiki w m. in. Onimusha 3. Jako spec od efektów specjalny jest ceniony, a efekty w jego filmach zawsze stoją na najwyższym poziomie.

Teraz Yamazaki dostał swoją szansę zrobienie superprodukcji na wielką skalę i zwiastun mówi nam, że chyba jej nie zmarnuje. Space Battleship Yamato oparty jest na japońskim serialu anime Leijiego Matsumoto z początku lat 70. Autorką scenariusza jest Shimako Sato.

Jest to opowieść o mieszkańcach zniszczonej Ziemi, którzy podróżują przez galaktykę w olbrzymim statku bojowym.

Yamazaki wie, czego oczekują widzowie po ekranizacji batalistycznego serialu anim i to im daje. Czy widowiskowe walki w kosmosie sprawią, że Space Battleship Yamato podbije światowe kina?