Kosmiczne bitwy w zwiastunie Yamato 0

Takashi Yamazaki, geniusz od efektów specjalnych rodem z Japonii, okazał się wyjątkiem od reguły. Jego produkcje, które reżyserował i do których pisał scenariusze, były doceniane przez widzów i krytyków.

Space Battleship Yamato

Krytyka doceniła go jako reżysera i scenarzystę za opowieść Always i jej sequel. Widzowie mogą go kojarzyć również z produkcji The Returner. Jeśli chodzi o efekty specjalne, zaczynał od gier na konsole.

Był odpowiedzialny za animowane filmiki w m. in. Onimusha 3. Jako spec od efektów specjalny jest ceniony, a efekty w jego filmach zawsze stoją na najwyższym poziomie.

Teraz Yamazaki dostał swoją szansę zrobienie superprodukcji na wielką skalę i zwiastun mówi nam, że chyba jej nie zmarnuje. Space Battleship Yamato oparty jest na japońskim serialu anime Leijiego Matsumoto z początku lat 70. Autorką scenariusza jest Shimako Sato.

Jest to opowieść o mieszkańcach zniszczonej Ziemi, którzy podróżują przez galaktykę w olbrzymim statku bojowym.

Yamazaki wie, czego oczekują widzowie po ekranizacji batalistycznego serialu anim i to im daje. Czy widowiskowe walki w kosmosie sprawią, że Space Battleship Yamato podbije światowe kina?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
regoat 2010-07-02

co jęczysz przecież fajnie tu wszystko wygląda

Maciej Przybyszewski 2010-06-30

Wygląda ciekawie. Mam nadzieję, że film trafi do Polski chociażby w wersji DVD.

MJ_MARTINO 2010-06-29

Ja chętnie obejrzę ciekawą pozycje nie amerykańska SF :D

Adam Siennica 2010-06-28

To nie był żaden fanowski film, tylko zwiastun fińskiej produkcji Iron Sky. Moim zdaniem, jak na japoński film, wygląda to bardzo dobrze, do grudnia efekty będą dopracowane i szykuje się ciekawa pozycja sf.

Asmodeusz 2010-06-28

ostatnio był zwiastun fanoskiego filmu gdzie naziści atakowali ziemię i wyglądało to lepiej

Proszę czekać…