Russell Brand najemnikiem ?

Russell Brand w filmie Get Him to the Greek (2010)

Studio 20th Century Fox poinformowało o zaangażowaniu Russella Branda (Chłopaki też płaczą) do filmu pt. Hawkwood. Niestety na temat samej produkcji nie wiadomo zbyt wiele. Ma to być awanturnicza komedia rozgrywająca się w innych niż obecne czasy. Scenariusz napiszę Jared Stern (Toy Story 3).

Nie wiadomo na ile tytuł filmu nawiązuje do autentycznej postaci Johna Hawkwooda. Ten urodził się około 1323 r. w Sible Hedingham w Essex w Anglii w rodzinie Gilberta de Hawkwooda, garbarza i właściciela majętności ziemskich w Sible Hedingham i Finchingfield. Brał udział w kampaniach wojny stuletniej w armii Edwarda III. Prawdopodobnie walczył w bitwach pod Crécy i pod Poitiers. Karierę w armii rozpoczął jako szeregowy żołnierz a kończył w randze kapitana. Służbę pod dowództwem Czarnego Księcia zakończył w 1360 po traktacie w Brétigny. Prawdopodobnie za szczególne zasługi Hawkwood został nobilitowany przez króla.
Oddział Hawkwooda, zwany Białą Kompanią od koloru flagi i błysku polerowanych pancerzy, złożony z weteranów wojny stuletniej, a także z ochotników przybyłych z Anglii, wsławił się szczególną bezwzględnością, nawet jak na wojsko najemne. Biała Kompania w czasie największego rozwoju liczyła 3500 kawalerzystów i 2000 piechurów.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux