"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Producent o podwodnej przygodzie 0

Podczas konwentu Comic-Con w San Diego jeden z dziennikarzy zagadnął producenta ze studia Disney Pictures – Seana Bailey’a, na temat planowanej ekranizacji kultowej powieści Juliusza Verna pt. 20’000 mil podmorskiej żeglugi. Nową wersję filmu miałby wyreżyserować David Fincher (Siedem, Podziemny krąg).

20 000 mil podmorskiej żeglugi (1954)

Oto, co powiedział producent:

Jestem bardzo podekscytowany tym filmem. Jedną z zalet mojej pracy jest to, że mogę spotkać się z ludźmi, których podziwiam. Dzięki temu udało mi się porozmawiać z Davidem (od red. Fincherem) na temat różnych filmów. On mi zdradził, że marzy mu się ekranizacja wielkiego filmu przygodowego. I tak doszliśmy do zgody, iż takim obrazem mógłby być właśnie 20’000 Leagues Under the Sea.

Przypomnijmy, iż studio The Walt Disney Pictures już od jakiegoś czasu było zainteresowane nakręceniem nowej wersji filmu o kapitanie Nemo. W pierwszych planach reżyserem produkcji miał być McG, który jednak ostatecznie zrezygnował z tego projektu. Teraz okazuje się, iż ma on sporą szansę realizacji dzięki zainteresowaniu Finchera.

Nowy projekt ma bazować na filmie 20 000 mil podmorskiej żeglugi z 1954 roku. Obraz wyreżyserowany przez Richarda Fleischera do dzisiaj jest uważany za jeden z najlepszych filmów przygodowych wyprodukowanych przez studio Walta Disney’a. W tej wersji główne role zagrali Kirk Douglas i James Mason, którzy po sukcesie produkcji stali się wielkimi gwiazdami.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…