"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Światem rządzą sny 0

Trzeci weekend obecności na światowych kinach i trzecie zwycięstwo w rankingu Box Office Świat – takim sukcesem może pochwalić się superprodukcja Christophera Nolana pt. Incepcja. Obraz w ten weekend zarobił bardzo dobre 53,7 mln $. Oznacza to, że w ciągu 17 dni obecności w kinach produkcja ta ma na swoim koncie świetne 170 mln $. Nie dziwi nas zadowolenie producentów ze studia Warner Bros.

Kadr z filmu Incepcja (2010)

Na pozycji drugiej znalazła się animacja studia Pixar pt. Toy Story 3. Zabawny obraz w ożywionymi zabawkami wciąż radzi sobie bardzo dobrze w kinach. W weekend produkcja ta zarobiła dobre 39,1 mln $. Łączne przychody wynoszą, więc 436,4 mln $, a więc więcej niż główny konkurent – Shrek Forever.

Miejsce trzecie zajmuje sensacyjna produkcja z Angeliną Jolie pt. Salt. Obraz radzi sobie na światowym rynku bardzo dobrze głównie dzięki rosyjskojęzycznym krajom, które nadrabiają braki w Ameryce południowej. Niemniej jednak wynik z weekendu to 24,5 mln $, co daje łączne przychody na poziomie 32,8 mln $.

Miejsce czwarte zajmuje animacja studia DreamWorks pt. Shrek Forever. Zielony ogr nie przyciąga widzów do kin tak jak przed laty. Być może jest to efekt znużenia tą postacią, a może widzom nie spodobał się pomysł wyświetlania filmu w 3D? W weekend produkcja ta zarobiła 19,5 mln $, a łączne przychody wynoszą 404,2 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka sensacyjna komedia z udziałem Cameron Diaz i Tomem Cruise'em pt. Wybuchowa para. Obraz studia Fox zarobił w weekend 13,7 mln $. Jak do tej pory wpływy z zagranicy wynoszą przyzwoite 110 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…