"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Najlepiej opłacane aktorki Hollywood 1

Jak co roku magazyn Forbes opublikował listę najlepiej zarabiających aktorek w Hollywood. Ranking powstał w oparciu o oficjalne zarobki aktorek pomiędzy czerwcem 2009 roku a czerwcem 2010 roku. Okazuje się, że liderką zestawienia okazała się tegoroczna zdobywczyni Oscara – Sandra Bullock.

Sandra Bullock w filmie Wielki Mike. The Blind Side (2009)

Według magazynu Forbes Sandra Bullock w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobiła blisko 56 mln $. Było to możliwe dzięki sukcesom dwóch produkcji: Wielki Mike. The Blind Side (łączne przychody – 310 mln $) oraz komedii Narzeczony mimo woli (łączne przychody – 320 mln $).

Na pozycji drugiej znalazły się Cameron Diaz i Reese Witherspoon. Obie zarobiły po 32 mln $. Co ciekawe ta druga zarobiła głównie dzięki udziałom w reklamach i kontrakcie z firmą kosmetyczną Avon. Z kolei większość zarobków Cameron Diaz pochodziło z gaż filmowych.

Na pozycji czwartej znalazła się aktualna królowa komedii romantycznych – Jennifer Aniston. Gwiazda zarobiła w ciągu 12 miesięcy 27 mln $. Magazyn podkreśla, iż wciąż jest bardzo dobrze opłacana mimo, iż jej produkcje nie zarabiają tak dużo jak innych konkurentek.

Pierwszą piątkę najlepiej opłacanych aktorek Hollywood zamyka Sarah Jessica Parker, która zarobiła 25 mln $. Jej kwota to głównie kontrakty reklamowe oraz fakt, iż była jedną z producentek filmu Seks w wielkim mieście 2.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…