Alan Arkin zagra w filmie Rendition 0

Alan Arkin pojawi się u boku Jake'a Gyllenhaala i Reese Witherspoon w thrillerze pt. Rendition.

Kadr z filmu Firewall 2006Kadr z filmu Firewall 2006

72-letni Arkin wcieli się w postać senatora, który będzie próbował pomóc postaci granej przez Witherspoon, w odnalezieniu jej zaginionego męża. Śledztwo to zagrażać będzie ewentualnie pozycji senatora w Waszyngtonie. Jake Gyllenhaal (Tajemnica Brokeback Mountain) zagra analityka pracującego dla CIA, który ma swoją siedzibę w Kairze. Jego życie zawiśnie na włosku po tym, jak stanie się świadkiem przesłuchiwania pewnego cudzoziemca przez Egipską tajną policję. Reese Witherspoon (Spacer po linie) zagra żonę Amerykanina, pochodzącą z Egiptu, która jest inżynierem chemicznym. Jej rodzina emigrowała do USA w 1980 roku, lecz po atakach z 11 września musiała uciekać do krajów trzeciego świata, ponieważ zaczęła być prześladowana.

Za kamerą obrazu stanie Gavin Hood, którego film pt. Tsotsi zdobył Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny. Za scenariusz odpowiedzialna jest Kelley Sane.

Film powstanie dla studia New Line Cinema. Produkcja ma się rozpocząć pod koniec tego miesiąca.

Zdjęcia prawdopodobnie będą kręcone w Los Angeles, Waszyngtonie, Cape Town oraz Maroku, a zakończą się na początku przyszłego roku.

Alan Arkin pojawił się w filmach takich jak Firewall oraz Czekając na cud.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…