"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Favreau niezadowolony z Iron Man 2 0

W internecie pojawiła się bardzo ciekawa informacja. Dotyczy ona filmu Iron Man 2, jego reżysera Jona Favreau oraz pośrednio studia Marvel. Otóż według źródła zbliżonego do ekipy filmowej tej produkcji reżyser nie jest zadowolony z tego, jaki kształt przybrał ten film. A to wszystko za sprawą niezbyt dobrej współpracy ze studiem Marvel.

Jon Favreau w filmie Raj dla par (2009)

W wyjaśnieniu do tej informacji należy dodać, iż nie jest ona potwierdzona, ale pochodzi od wiarygodnego źródła. To właśnie te źródło jako pierwsze przekazało informację, iż w fabule Iron Man 2 pojawi się Czarna Wdowa. Wydaje się, więc, że informacja jest prawdziwa.

Otóż w prywatnej rozmowie pomiędzy kilkoma członkami ekipy Iron Man 2, reżyser Jon Favreau miał powiedzieć, iż nie jest zadowolony z tego jak wygląda ten film. A to wszystko za sprawą nadmiernej ingerencji studia Marvel, które chciało by w obrazie pojawiło się jak najwięcej nawiązań do Avengers. W ten sposób miało być budowane napięcie i oczekiwanie na tą produkcje. Problem w tym, iż Tony Stark według reżysera to mocno niezależna postać, do której nie bardzo pasowała historia z Avengers. Z tego względu niektóre wątki (w tym podobno ten z Czarną Wdową) były zrealizowane na siłę. Podobno pierwotny pomysł na film był zupełnie inny.

Druga sprawa dotyczy współpracy na linii Favreau- Marvel. Otóż praktycznie do ogłoszenia reżysera filmu The Avengers wszyscy myśleli, że to właśnie Favreau będzie odpowiedzialny za nakręcenie tej produkcji. Dlatego wiele osób zdziwiło się, że zrobi to utalentowany acz niezwiązany ze światem komiksowym Joss Whedon. Plotka głosi, iż na decyzji zaważyły koszty. Whedon jest o wiele tańszym reżyserem niż twórca Iron Mana. Tym bardziej, że Marvel chciałoby by budżet produkcji wyniósł nie więcej niż 200 mln $. Dlatego też muszą szukać oszczędności gdzie indziej.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

badguy

Whedon nie związany ze światem komiksowym? lol

Proszę czekać…