Filmy na podstawie komiksów się skończą? 0

Matthew Vaughn (Kick-Ass) twierdzi, że zgodził się wyreżyserować film X-Men: Pierwsza Klasa, ponieważ uważa, że koniec tego umierającego gatunku jest nieunikniony.

Matthew Vaughn

Według reżysera, widzowie po prostu znudzą się takimi filmami. Opiera też zarzut na tym, że jakość filmów komiksowych jest przeciętna. Ciężko się nie zgodzić patrząc na tak nisko oceniane filmy jakX-Men: Ostatni Bastion, The Spirit czy Jonah Hex.

Dodaje również, że za dużo jest filmów opartych na komiksach. Widzowie są nimi przytłaczani. Może o to właśnie mu chodzi. Że widzowie skierują się w końcu bardziej ku oryginalnym pomysłom, a nie adaptacjom komiksów? Jak uważacie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

thenat17 2010-08-12

szczerze ma racje., w ciagu 5 lat obejrzałem z 30 filmów o superbohaterach, batmany, supermany, iron man, hulk , fantatyczna czworka, mogliby robic wieksze odstepy

Asmodeusz 2010-08-10

co do 1 i 3 to są to filmy bardzo dobre, 2 już taka sobie zawyzyłem oczywiśćie patrząć przez pryzmat mojego ulubionego superbohatera, czepiam się tylko faktu, że tak dużo jest pozmieniane w stosunku do komiksu i to zazwyczaj nie na lepsze, z tego co widać szykują się kolejne ciekawostki

Redox 2010-08-10

Dokładnie tak. Przywołane przez Vaughna filmy faktycznie wysokolotne na pewno nie są, ale zostają w cieniu takich dzieł (nie boję użyć się tego słowa) jak "Watchmen" (jedna z najlepszych adaptacji komiksowych), "Sin City", "V jak Vendetta", "Ghost World" czy "Persepolis" (choć brak w dwóch ostatnich superbohaterów), które zwykle osiągają bardzo dobry wynik w box officie jak i u recenzentów.
Teza jakoby filmy na podstawie komiksów pomału wymierały jest totalnie nietrafiona, biorąc pod uwagę ile filmów jest zapowiedzianych na najbliższą przyszłość (The Avengers, Kapitan Ameryka, Thor, Spider-Man, Green Hornet). O stopniowym wymieraniu można powiedzieć o westernach, które tylko czasami mają przebłyski (ostatni takowy zdarzył się chyba 3 lata temu, kiedy wyszło do kin niemal perfekcyjne "Zabójstwo Jesse’ego Jamesa".

Quagmire 2010-08-10

Sorry, ale aż musiałem sprawdzić jak oceniłeś pająki Raimiego, i jedynce i trójce dałeś…9, dwójce 7. To ja już nie rozumiem.
A co do wypowiedzi Vaughna, ostatnio przerabianie scenariusza, dzisiaj to, albo nudzi mu się w domu (dziwne z panią Schiffer jako żoną i kilkorgiem dzieci) albo zależy mu aby dużo mówiono o X-Men First Class które dotychczas było jakby w cieniu poszukiwań Spider-Mana.
Fala ekranizacji komiksów dopiero teraz zaatakuje ze zdwojoną siłą.

Michal_Dajer 2010-08-10

Spider-Man to niezbyt dobry przykład, bo jak dla mnie wszystkie poprzednie trzy części były przyzwoite (choć trójka najgorsza).
Ale zgadzam się z reżyserem. Trochę za dużo tych ekranizacji komiksowych i powoli zaczyna się to nudzić. Mam jednak nadzieje, że powoli zacznie się moda na kręcenie zupełnie nowych filmów jak choćby Incepcja.

Proszę czekać…