"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Poznaj plany Jamesa Camerona 2

Pod koniec sierpnia w Polskich kinach pojawi się rozszerzona wersja filmu Avatar a my tymczasem zachęcamy do zapoznania się z filmowymi planami genialnego reżysera Jamesa Camerona. Artysta potwierdził, iż zaangażował się w produkcję filmu At the Mountains of Madness, który wyreżyseruje Guillermo del Toro.

Reżyser James Cameron

Praca na planie At the Mountains of Madness ma w pierwszej połowie przyszłego roku. Całość powstanie dla studia Universal, które jest podobno mocno podekscytowane współpracą z tymi twórcami. Przy okazji wiadomo, iż projekt zostanie nakręcony kamerami 3D, nieco lepszymi niż te, które wykorzystywano do nakręcenia Avatara.

Jeśli chodzi o sam film Avatar 2 to James Cameron poinformował, iż wciąż pracuje nad scenariuszem filmu. Ma już pierwszą wersje scenariusza, jednak chce go przerobić dodając do tego własnego doświadczenia po spotkaniach z rdzennymi plemionami z Ameryki Południowej. Artysta zwiedził ten kontynent dwa miesiące temu poznając rdzennych mieszkańców i próbując dowiedzieć się jak wygląda ich spojrzenie na zmieniający się świat.

Warto jeszcze wspomnieć o Titanicu 3D. Cameron potwierdził, iż w 2012 roku obraz powróci do kin w wersji trójwymiarowej. Jednak konwersja będzie trwała od 8 do 12 miesięcy a nie 1,5 miesiąca jak w przypadku Starcia Tytanów gdzie efekt ten nie wyglądał najlepiej. Prace nad konwersją rozpoczną się w grudniu br. i będę tak długo trwały aż cały efekt wyglądać będzie jakby od razu nakręcony w tej wersji.

I na koniec jeszcze przypominamy, iż rozszerzona wersja filmu Avatar pojawi się w naszych kinach pod koniec miesiąca. Wydano plakat promujący ten film:

Plakat promujący film AvatarPlakat promujący film Avatar

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…