Gwiezdne Wojny na Blu-Ray w 2011! 2

Na trwającym konwencie związanym z Gwiezdnymi Wojnami Lucasfilm, 20th Century Fox przez samego George'a Lucasa ogłosili oficjalnie, że cała Saga Gwiezdnych Wojen pojawi się na Blu-Ray jesienią 2011 roku.

Star Wars

Mają być oczywiście liczne dodatki w postaci filmików dokumentalnych, filmików zza kulis, wywiadów i nigdy nie widzianych scen z archiwów Lucasfilm.

Lucas o wydaniu:

Blu-Ray daje najlepszą możliwość odbioru Gwiezdnych Wojen w domu – w idealnej wysokiej rozdzielczości. Filmy nigdy nie wyglądały i nie brzmiał lepiej.

Nie wiadomo jednak, która wersja Starej Trylogii pojawi się na Blu-Ray. Czy będą to oryginalne z lat 70., wersja specjalna z 1997 roku czy wersja finalna z wydania DVD, która została pod względem technicznym obrazu bardzo pozytywnie poprawiona. Na ten szczegół musimy jeszcze poczekać, lecz można założyć, że będzie to ta ostatnia wersja.

Ponadto, twórcy na C5 pokazali zaginioną scenę z Powrotu Jedi. Zobaczcie krótki, lecz klimatyczny klip!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
B 2010-08-16

………..łakomy kąsek dla fanów Jedi…………..

Ronaldinho 2010-08-15

Powinni wydać wreszcie w formie cyfrowej making of każdej części Starej Trylogii, a te filmy były np wydane na VHS, tak samo jak wersje z 1997, zresztą co widać do tej pory Stara Trylogia była od zawsze przez Lucasa olewana, a często nawet niszczona, bo jak racjonalnie wytłumaczyć problem "Han shot first"?

Adam Siennica 2010-08-15

Można powiedzieć tylko jedno – w końcu. Od dawna czekam na wydanie Blu-Ray. Teraz tylko dopracowana konwersja 3D i ponownie 20-krotna wyprawa do kina na każdą część.
Co do sceny, fajna, klimatyczna, mogą dla mnie ją dodać :))

Proszę czekać…