Sny wciąż najlepsze na świecie

Kadr z filmu Incepcja (2010)

Już po raz trzeci najbardziej dochodową produkcją na świecie (poza USA) jest film Christophera Nolana pt. Incepcja. Obraz ten w weekend zarobił 34,6 mln $, a to oznacza, że na koncie producentów jest rewelacyjna kwota 314,1 mln $. Nie dziwi nas spokój producentów, którzy cieszą się z podjęcia ryzyka w ten projekt. Warto przy tym zauważyć, iż spadek przychodów znów był niewielki, więc niektórzy uważają, że łączne wpływy powinny wynieść nawet 500 mln $.

Na pozycji drugiej znalazła się animacja studia Pixar pt. Toy Story 3. Obraz ten w weekend zgromadził dobre 22,7 mln $, dzięki czemu stał się dwudziestym drugim filmem w historii, który na rynku zewnętrznym zarobił ponad 500 mln $. Aktualnie łączne przychody wynoszą już 539,3 mln $, a to jeszcze nie koniec.

Miejsce trzecie zajmuje Uczeń Czarnoksiężnika, który na świecie radzi sobie zdecydowanie lepiej niż w Stanach. W miniony weekend zarobił 15,2 mln $, a łączne wpływy wynoszą już 72,6 mln $. Dzięki temu porażka na rynku amerykańskim nie będzie tak bolesna.

Dopiero na pozycji czwartej znalazła się muzyczna produkcja pt. Step Up 3-D. Obraz w weekend zgromadził dobre 13,2 mln $, co jest równoznaczne ze stosunkowo niewielkim spadkiem wpływów. Na rynku zewnętrznym wpływy z wyświetlania tego obrazu w kinach wynoszą już 32,0 mln $.

A pierwszą piątkę zamyka film Phillipa Noyce pt. Salt. Obraz zarobił kolejne 9,5 mln $, dzięki czemu łączne wpływy wynoszą już 83,2 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux