widoczny tu i tam. hasam.

Pierwsze pokazy ŻubrOFFki 0

Już w poniedziałek rozpoczyna się filmowy tydzień w Białymstoku. Na rozpoczęciu otrzymamy od razu dawkę porządnej kultury.

O 18:30 odbędzie się oficjalnie otwarcie imprezy. Otwarciu towarzyszyć będzie odsłonięcie wystawy zatytułowanej „Fotografie”. Kuba Dąbrowski, Łukasz Wołągiewicz, Adam Tuchliński i Grzegorz Dąbrowski… Czterech białostockich fotografów, cztery różne spojrzenia w cztery świata strony…. Już 30 minut później rozpoczyna się tygodniowy „maraton” filmowy. Zacznie się od pokazu filmu „Emilka płacze”. Historia zakompleksionego i zagubionego osiemnastolatka, żyjącego w Katowicach, gdzie właśnie trwa stan wojenny. Zakochuje się on w Emilce, jednak bez odwzajemnienia. Chłopak nie wie jak ma się do niej zbliżyć, więc szuka deski ratunku i zaprasza ją na kurs tańca jako partnerkę. Film w reżyserii Rafała Kapelińskiego, a w roli tytułowej Marta Chodorowska. Film otrzymał Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego XXXI FPFF w Gdyni.

Następnie o godzinie 20:15 będziemy mogli zobaczyć najnowsze dziecko Dominika Matwiejczyka, czyli „Rzeźnia nr 1”. W rolach głównych pojawią się m.in. Krzysztof Zych, Olga Frycz i Magdalena Kielar. Film zawiera dwa wątki: Bohaterem pierwszego jest Krzysztof i Gąsior. Wspólnie spędzają całe dni na ławce przed sklepem na wsi popijać piwo. Celem Krzyśka jest poderwanie ekspedientki Magdy, do czego wykorzystuje skradziony samochód. Drugi opowiada historie biznesmana, właściciela masarni mięsnej Adama Kisały. Ma pod swoją opieką m.in. pracownika Wojciechowskiego, którego utrzymuje w pracy mimo jego niezdarności. Film opowiada perypetie jego pracowników, a także jego rozpieszczonej córki – Karoliny, która planuje wyjazd na weekend z ukochanym.

Nic innego mi nie pozostaje jak zaprosić państwa na pokazy. Jak nie w poniedziałek, to w inny dzień tygodnia, ponieważ przez kolejne 7 dni kultury w białostockim kinie Forum i klubie Fama nie zabraknie.

Zapraszamy na stronę festiwalu <a href=http://zubroffka.fdb.pl title=ZubrOFFka.FDb.pl >ZubrOFFka.FDb.pl

Kadr z filmu Rzeźnia nr 1 2006Kadr z filmu Rzeźnia nr 1 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…