Szwedzka gwiazda w Hollywood

Noomi Rapace w filmie Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (2009)

Po sukcesie filmu Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, oraz planowanej amerykańskiej wersji tego filmu producenci zza oceanu zaczęli lepiej przyglądać się aktorom grającym w tej produkcji. Okazuje się, że spodobała im się przede wszystkim Noomi Rapace, która aktualnie jest najbardziej rozchwytywaną europejską gwiazdą w Hollywood.

Na początek mówi się o Oscarze dla niej za rolę Lisabeth Salander w oryginalnej wersji. Millennium pojawił się w amerykańskich kinach w marcu br., więc teoretycznie ma szansę na nagrodę. Na dodatek wiele osób porównuje ją do Marion Cotillard, która otrzymała Oscara za rolę w filmie o Edith Piaf.

Niedawno ujawniono, że Noomi Rapace otrzymała propozycję zagrania w Sherlocku Holmesie 2 a także w filmie Mission: Impossible 4. Jednocześnie będąc w Stanach spotkała się z takimi reżyserami jak: Ridley Scott, Brett Ratner oraz Brad Fischer, którzy także chętnie by ją obsadzili w jakiś produkcjach. Co więcej McG zaproponował jej "krwistą i soczystą" rolę w swojej produkcji pt. This Means War.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux