Mark Steven Johnson chce Daredevila 2 1

Reżyser Mark Steven Johnson przyznał, że chętnie nakręciłby sequel Daredevila.

Johnson wyjawił, że świetną podstawą do drugiej części obrazu byłby kolejny komiks Marvela zatytułowany Daredevil: Born Again. Opowiada on o tym jak superbohater za sprawą Wilsona Kingpina Fiska popadł w szaleństwo. Daredevil podejmie jednak walkę i spróbuje raz jeszcze przeciwstawić się złoczyńcy. Wielu fanów uważa, że ta część Daredevila jest utrzymana w stylu komiksów Franka Millera.

Kadr z filmu Daredevil 2003Kadr z filmu Daredevil 2003

Plakat do filmu Daredevil 2003Plakat do filmu Daredevil 2003

Jednak wytwórnia Fox nie zamierza realizować sequelu, szczególnie po porażce filmu Electra. Dodatkowo odtwórca głównej roli Ben Affleck także nie przejawią entuzjazmu dla projektu.

- Wcielając się w postać superbohatera w Daredevil zrozumiałem, że nigdy więcej nie mam ochoty grać podobnej roli. – powiedział aktor. – Noszenie tego obcisłego kostiumu było dla mnie autentycznym upokorzeniem.

Fabuła pierwszej część filmu przedstawia się następująco: Matt Murdock (Ben Affleck) stracił wzrok, ale jego pozostałe zmysły zyskały nadludzką wrażliwość. Za dnia Matt pracuje jako adwokat i stoi po stronie prawa, nocami zaś przemienia się w Daredevila, superbohatera, który na własną rękę wymierza sprawiedliwość przestępcom. Dla Daredevila sprawiedliwość jest ślepa, a dla złoczyńców nadszedł czas, by zapłacili za swe zbrodnie.

Główne role w tym filmie zagrali, oprócz Bena Afflecka: Jennifer Garner, Michael Clarke Duncan, Colin Farrell oraz Joe Pantoliano.

Obraz miał swoją premierę w Polsce 28 marca 2003 roku.

  • megafon .pl* / fdb.pl
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…