"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Cameron mówi o W górach szaleństwa 0

Wczoraj wieczorem James Cameron udzielił ciekawego wywiadu jednemu z amerykańskich portali filmowych. Podczas rozmowy reżyser zdradził kilka ciekawych szczegółów dotyczących filmu At the Mountains of Madness. Jest to ekranizacja powieści H.P. Lovecrafta.

Reżyser James Cameron

Na początek ujawnił, że on zajmie się produkcją filmu zaś wyreżyseruje go Guillermo Del Toro. Obaj chcą by projekt był epickim horrorem równie dobrym, co kultowa produkcja z 1986 roku pt. Obcy – decydujące starcie.

To między innymi powiedział Cameron o filmie:

To będzie epicki horror, którego widzowie nie widzieli od bardzo dawna. Lovecraft to świetny pisarz, który zostawił wiele wyobraźni. W książce czuć narastającą grozę, ale nie widać poszczególnych detali. Dlatego też wybór Del Toro na reżysera było oczywiste. Jego spojrzenie na horror jest oryginalne, świeże i nietypowe. Ja chce tylko zobaczyć, co z tego wyjdzie, zająć się logistyką by on nie musiał się o nic innego martwić. Chce mu też pomóc przy pracy z kamerami 3D.

Studio Universal Pictures, dla którego realizowany będzie film zaplanowało rozpoczęcie prac na lipiec przyszłego roku. Co ciekawe studio wyraziło zgodę by projekt realizowano z myślą o kategorii wiekowej "R", a to oznacza, że zobaczą go głównie starsi widzowie. Podyktowane to będzie nie tyle brutalnymi scenami, co mrocznym klimatem, który ma być bardzo podobny do tego z książki.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…