"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Incepcja powraca na szczyt 0

Po tygodniu przerwy na podium rankingu Box Office Świat powróciła produkcja Christophera Nolana pt. Incepcja. Obraz, w którym główną rolę gra Leonardo DiCaprio w miniony weekend zarobił całkiem przyzwoite 13,6 mln $. Ta kwota była możliwa do osiągnięcia dzięki świetnemu debiutowi na rynku Chińskim. Aktualnie na koncie producentów znajduje się rewelacyjne 418,9 mln $.

Kadr z filmu Incepcja (2010)

Z podium na pozycję drugą spadła produkcja Sylvestra Stallone'a pt. Niezniszczalni. Obraz ten zarobił w miniony weekend 10,2 mln $, co jest kwotą całkiem niezłą. Jak na razie przychody z rynku zewnętrznego (wszystko poza USA) wynoszą bardzo dobrą kwotę 90,2 mln $.

Miejsce trzecie przypadło tym razem produkcji pt. Salt. Thriller akcji, w którym główną rolę gra Angelina Jolie w weekend zdołał zarobić 9,2 mln $. To kolejny świetny wynik po filmie, który miał być jedynie średniakiem. Na koncie producentów od czasu premiery znajduje się jak na razie 147,2 mln $.

Pozycję czwartą zdobył Ostatni Władca Wiatru. Obraz M. Night Shyamalana zgarnął 8,7 mln $, i dzięki całkiem niezłej sprzedaży poza Stanami Zjednoczonymi producenci nie zaliczą tego jako wpadki. Niemniej jednak 138,7 mln $, które zarobili na tej produkcji jest poniżej ich oczekiwań.

A pierwszą piątkę zamyka Karate Kid. Obraz, który jeszcze nie pojawił się w naszym kraju, w weekend zdołał zgromadzić przyzwoite 8,4 mln $. Niespodziewanie to właśnie ta produkcja stała się największym pozytywnym zaskoczeniem okresu wakacyjnego. Film wyprodukowany przez Willa Smitha oraz z udziałem jego syna Jadena Smitha zarobił jak dotychczas świetne 157,2 mln $.

  • Wszystkie dane dotyczą rynków światowych (nie uwzględnia się w nich więc danych z USA)

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…