Sacha Baron Cohen tłumaczy Borata 0

Sacha Baron Cohen, urodzony w Londynie Żyd, musi odpierać zarzuty o… antysemityzm.

W wywiadzie dla magazynu Rolling Stone Sacha Baron Cohen tłumaczy dlaczego jego bohater Borat może wydawać się rasistą i antysemitą.- Żarty w filmie tak naprawdę nie dotyczą Kazachstanu – mówi Sacha Baron Cohen. – Dziwię się, że muszę to tłumaczyć. Ten film jest skierowany przeciwko ludziom a zapewniam, że takich ludzi jest bardzo wielu, którzy sądzą, że taki Kazachstan jak pokazałem w filmie naprawdę istnieje.

- Borat jest swego rodzaju medium – dodaje Cohen. – Jego antysemityzm powoduje, że ludzie którzy z nim rozmawiają są mniej czujni i sami pozwalają sobie na rasistowskie i antysemickie wypowiedzi. Duża część tego filmu pokazuje jak absurdalne są uprzedzenia wobec Afro-Amerykanów czy Żydów.

Głównym bohaterem filmu Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej jest reporter pochodzący z małej wioski w Kazachstanie, który przyjeżdża do Ameryki, aby nakręcić dokument. Podróżując przez kraj Borat spotyka różnych ludzi, co prowadzi do wielu absurdalnych bądź zabawnych sytuacji. Obraz trafi do polskich kin 24 listopada.

megafon.pl

Kadr z filmu Borat 2006Kadr z filmu Borat 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…