Wstrzymano pracę nad The Master

Reżyser Paul Thomas Anderson

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami wstrzymano wszelkie pracę nad filmem Paula Thomasa Andersona (Aż poleje się krew) pt. The Master. Amerykańskie media podają, że powodem takiej decyzji jest brak zebrania funduszy oraz to, że w tym roku studio Universal, które miało nakręcić ten projekt nie radzi sobie tak świetnie jak w latach ubiegłych.

Niejako potwierdzeniem tej informacji jest ostatni wywiad udzielony przez gwiazdę tego filmu – Jeremy'ego Rennera. Aktor poinformował, że wszystko utknęło w martwym punkcie. Twórcy natrafili na ścianę, której nie byli w stanie przebić. Pikanterii całej sytuacji dodaje też fakt, iż projekt miał być luźno oparty na biografii założyciela sekty scjentologicznej – Rona Hubbarda. Podobno członkowie tej grupy byli mocno niezadowoleni z planów realizacji tego obrazu.

Film The Master to opowieść o charyzmatycznym założycielu (Hoffman) organizacji religijnej, która powstała w latach 50-tych. Renner miałby wcielić się w postać jednego z najwierniejszych wyznawców ruchu, który z czasem zaczyna zupełnie inaczej spoglądać na całą organizacje. Zaczyna nawet kwestionować decyzję swojego mistrza.

Źrodło: www.firstshowing.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux