Wygraj podwójne zaproszenia na Hubble 3D 2

Od 17 września goście Orange IMAX będą mogą przeżyć loty 3D w najodleglejsze rejony Wszechświata oraz wyruszyć z astronautami w jedną z najtrudniejszych i najważniejszych misji w historii NASA. Mamy dla Was po 3 podwójne zaproszenia do warszawskiego i katowickiego kina IMAX, które otrzymują: Katowice – marycarter, Redox, avebart oraz Warszawa – martul, Migielka, Dexter7. Bilety do odebrania w kasie kina i można je wykorzystać do czwartku!

Hubble 3D

Dzięki technologii IMAX® 3D, film Hubble 3D w narracji Marcina Hycnara zabierze widzów w niepowtarzalną podróż przez odległe galaktyki, aby mogli poczuć się jak w przestrzeni kosmicznej.

W maju 2009 roku załoga promu kosmicznego Atlantis rozpoczęła misję naprawczą znajdującego się ponad 550 kilometrów nad powierzchnią Ziemi pierwszego i najsłynniejszego orbitalnego obserwatorium – Kosmicznego Teleskopu Hubble’a. Na pokład wahadłowca astronauci zabrali kamerę IMAX 3D, dzięki której udało się zarejestrować m.in. pięć niezwykle skomplikowanych spacerów kosmicznych, które umożliwiły naprawienie teleskopu. Dzięki kamerze IMAX udało się również uchwycić moment "przejęcia" Hubble’a przez mechaniczne ramię wahadłowca (gdy prędkość orbitera i obserwatorium wynosiła 28 tys. km na godzinę), a także udokumentować zmagania astronautów podczas szukania rozwiązania dla niespodziewanego problemu, którego pojawienie mogło zakończyć się fiaskiem całej misji.

Hubble 3D zawiera zapierający dech w piersiach materiał filmowy IMAX z fotografiami uzyskanymi przez kosmiczny teleskop w ciągu 20 lat jego pracy na orbicie. Dzięki zaawansowanej technice komputerowych wizualizacji, materiał dostarczony przez Hubble’a stał się również podstawą do stworzenia realistycznych kosmicznych przelotów, które ukazują się widzom niczym kolejne etapy kosmicznej wycieczki z przewodnikiem – niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni.

Siódmy film w dorobku wielokrotnie nagradzanego Zespołu Kosmicznego IMAX – Hubble 3D – to inspirujące i niepowtarzalne spojrzenie na dziedzictwo Kosmicznego Teleskopu Hubble’a, które na zawsze zmieniło nasze wyobrażenie o Wszechświecie i miejscu, w jakim się w nim znajdujemy. Ta dokumentalna przygoda to produkcja IMAX oraz Warner Bros. Pictures, zrealizowana we współpracy z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Polskim partnerem IMAX przy filmie jest Polski Portal Astronomiczny – Astronomia.pl.

Hubble 3D jest efektem pracy zespołu twórców "Stacji Kosmicznej 3D", kierowanego przez Toni Myers – producentkę i reżysera filmu. Autorem zdjęć jest James Neihouse, który był także instruktorem zespołu astronautów. Współproducentami "Hubble 3D" są: Graeme Ferguson, współzałożyciel IMAX i producent wielu filmów IMAX o tematyce kosmicznej oraz Judy Carroll. Muzykę skomponowali Micky Erbe i Maribeth Solomon. Narratorem w wersji oryginalnej jest nominowany do Oscara Leonardo DiCaprio. W polskiej wersji językowej możemy usłyszeć Marcina Hycnara.

Hubble 3DHubble 3D

Nagrody w konkursie
6 podwójnych bezpłatnych biletów na pokaz filmu Hubble 3D. Bilety są możliwe do zrealizowania o dowolnej porze w dniach: 27-30 września w Cinema City Sadyba oraz katowickim Punkcie 44.

Pytanie konkursowe:
1. Kto jest narratorem polskiej wersji Hubble 3D?

PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ: Marcin Hycnar

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Warszawa lub Katowice (w zależności od wybranego kina),
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 26 września 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 27 września do godz. 12.00.
6. Bilety będą do odebrania w kasie kina i trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…