http://vimeo.com/mironkundzicz

Cronenberg rusza z nowym filmem 0

W następnym tygodniu rozpocznie się produkcja nowego filmu Davida Cronenberga Eastern Promises.

Produkują Kudos Pictures i Serendipity Point Films. Dystrybutorem w USA i na świecie będzie Focus Features, natomiast dystrybucją w Kanadzie zajmie się Alliance Atlantis Motion Picture Distribution LP. Zdjęcia mają się rozpocząć w Londynie w następnym tygodniu.

David CronenbergDavid Cronenberg

Z ramienia Kudos Pictures producentem będzie Paul Webster (Duma i uprzedzenie), a z ramienia Serendipity Point Films, Robert Lantos (Gdzie leży prawda). Autorem scenariusza jest Steven Knight (nominowany do Oscara za scenariusz do Niewidocznych Stephena Frearsa). Główne role zagrają Viggo Mortensen (Morderstwo doskonałe) i Naomi Watts (Zabić prezydenta). Cronenberg i Mortensen pracowali już przy obrazie Historia przemocy. Drugoplanowe role obsadzą Vincent Cassel (Nieodwracalne), Armin Mueller-Stahl (Gra), Sin?ad Cusack (V jak Vendetta), Donald Sumpter (Wierny ogrodnik) i Polak Jerzy Skolimowski (Białe noce).

Film skupi się na postaci tajemniczego i bezwzględnego Nikolai (Mortensen), który jest członkiem jednej z najbardziej znanych rodzin mafijnych w Londynie. Jego ostrożne życie zostanie zburzone, kiedy jego drogi skrzyżują się z Anną (Watts), niewinną położną, która przypadkowo odkrywa dowody przeciwko rodzinie. Teraz Nikolai będzie musiał puścić w ruch łańcuch morderstw, oszustw i surowych kar.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…