Konkurs ze Starciem tytanów zakończony! 4

Starcie tytanów to widowiskowy remake kultowej produkcji z 1981 roku opowiadającej o przygodach Perseusza w mitycznym świecie rządzonym przez potężnych i bezwzględnych greckich bogów. Obraz zrealizował specjalista od wybuchowego kina akcji Louis Leterrier (Transporter, Incredible Hulk), a w roli głównej w filmie wystąpił Sam Worthington. Starcie tytanów zadebiutuje na Blu-Ray i DVD dzięki Galapagos Films. Nagrody otrzymują: Santanico, Dexter7 oraz alter_ego.

Starcie tytanów

Akcja filmu przenosi widzów do magicznego świata rodem z greckich mitów, w którym toczy się wojna o władzę pomiędzy ludźmi i królami, oraz królami i bogami. Bitwy toczone przez bogów stają się coraz bardziej zaciekłe i w konsekwencji mogą nawet zniszczyć świat. Tylko jeden człowiek może zakończyć krwawy konflikt – Perseusz (Sam Worthington), syn Zeusa i ziemskiej kobiety wychowany przez ludzi.

Chcąc pomścić śmierć swojej rodziny, heros wyrusza w niebezpieczną podróż do zakazanych światów by stawić czoła potężnemu bogowi Hadesowi (Ralph Fiennes) i powstrzymać go przez rozpętaniem piekła na ziemi. Podczas pełnej przygód podróży Perseusz, dzielnie stawia czoła demonom i potężnym bestiom, ale ostateczne zwycięstwo odniesie dopiero wtedy gdy zaakceptuje swoje boskie moce, odrzuci swoje przeznaczenie i zacznie walczyć o swoje przeznaczenie.

Kadr z filmu Starcie tytanówKadr z filmu Starcie tytanów

Obraz jest dziełem francuskiego reżysera Louisa Leterriera od kilku lat udanie podbijającego Hollywood. Leterrier, który swoją karierę rozpoczynał pod skrzydłami wielkiego Luca Bessona, dał się poznać jako specjalista od wybuchowego kina akcji, co udowodnił realizując tak głośne produkcje jak Transporter z Jasonem Stathamem, Człowiek-pies z Jetem Li czy Incredible Hulk z Edwardem Nortonem, Timem Rothem i Liv Tyler.

Do pracy nad Starciem tytanów reżyser i producenci zaprosili największe gwiazdy kina. W roli Perseusza wystąpił Sam Worthington – jeden z najpopularniejszych aktorów ostatnich lat znany z ról w superprodukcjach Terminator: Ocalenie oraz Avatar. Obok niego w obsadzie filmu znaleźli się nominowani do Oscarów® Liam Neeson (Lista Schindlera) i Ralph Fiennes (Angielski pacjent), duński gwiazdor Mads Mikklesen (Casino Royale), brytyjska aktorka Gemma Arterton (007. Quantum of Solace) oraz angielski aktor charakterystyczny Pete Postlethwaite (Wierny ogrodnik).

Starcie tytanów jest nową wersją filmu z 1981 roku w Polsce znanego pod tytułem Zmierzch tytanów. Obraz, dziś cieszący się statusem produkcji kultowej, był jednym z największych kinowych przebojów lat 80., a w historii kina zapisał się dzięki niesamowitym (jak na owe czasy) efektom specjalnym, których autorem był Ray Harryhausen.

Remake powstał na podstawie scenariusza Travisa Beachama, Phila Haya i Matta Manfrediego. Za produkcje filmu odpowiadali m.in.: Kevin De La Noy (Mroczny rycerz), Basil Iwanyk (Męski sport), Richard D. Zanuck – uhonorowany Oscarem® współtwórca tak głośnych filmów jak Wożąc panią Daisy (1989), Szczęki (1975) czy nowej wersji Planety małp w reżyserii Tima Burtona z 2001 roku oraz Thomas Tull, Jon Jashni i William Fay z wytwórni Legendary Pictures.

WYDANIE BLU-RAY I DVD
Starcie tytanów na Blu-Ray i DVD zadebiutuje 10 września 2010. W obu edycjach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

WYDANIE DVD (wydanie 2-płytowe):

  • Sam Worthington: Bohater akcji wszech czasów
  • Zwiastun kinowy
  • Dodatkowa galeria ukazująca zbliżenie na potwory, plenery i bohaterów tj: Perseusz, Meduza, Calibos, Zeus, Hades, Skorpion, Kraken i wiele więcej!

DVDDVD

WYDANIE BLU-RAY

  • Alternatywne zakończenie – TYLKO w wydaniu Blu-Ray
  • Sam Worthington: Bohater akcji wszech czasów
  • „Maximum Movie Mode – Ujarzmianie bogów”, dołącz do Sama Worthingtona, Liama Neesona, Ralpha Fiennesa i reżysera Louisa Leterriera w niesamowitej podróży, która ożywi ten film dzięki opcji obraz-w-obraz + zbliżenia na: Krakena, Skorpiona, Meduzę, pracę kaskaderów, filmowanie plenerów i wiele więcej…
  • Ponad 40 minut komentarzy
  • Sceny dodatkowe

Blu-rayBlu-ray

ZADANIE KONKURSOWE:

1. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i poprawnie dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.
2. Odpowiedz na pytanie: Kto ma zniszczyć miasto Argos?

Odpowiedź na pewno znajdziesz oglądając film!

Nagrody w konkursie

3 x koszulka filmowa

Regulamin konkursu

1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl w temacie e-maila wpisując: Starcie tytanów
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- numer ID dodanych treści oraz prawidłową odpowiedź na pytanie konkursowe,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 5 października 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 6 października na stronie konkursu.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Krótki film instruktażowy jak dodawać treści

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Redox

Tutaj przynajmniej podali listę zwycięzców, a był taki konkurs, że nawet i tego nie uczyniono :)
http://wiadomosci.fdb.pl/15023-konkurs-oscarowy-z-cinema-city

alter_ego

Koszulki jak nie było tak nie ma, a tu już wielkimi krokami zbliża się premiera 2 części Starcia Tytanów.

alter_ego

Chyba testują nasza cierpliwość, bo wciąż jak nie było, tak nie ma tej koszulki.

Santanico

nadal nie doszła? :-P

Santanico

nie,nie tylko do Ciebie :-)

Proszę czekać…