"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Peter Jackson odpowiada związkom 0

W dniu dzisiejszym reżyser Peter Jackson (cykl Władca Pierścieni) wydał specjalne oświadczenie w sprawie krytyki związków aktorów dotyczącej produkcji filmu Hobbit. Artysta ostro skrytykował apel tych organizacji w sprawie nie angażowania się w jego film. To porozumienie ma na celu zarobek dla nich a nie dla aktorów – twierdzi Jackson.

Reżyser Peter Jackson

Na początku oświadczenia Jackson stwierdził, że związki są potrzebne a on sam należy do trzech (gildii producentów, reżyserów i scenarzystów). Stwierdza, że dobrze, iż działają gdyż dzięki temu wiele mało znanych aktorów pracujących przy produkcjach filmowych ma zapewnione godziwe warunki pracy, minimalne wynagrodzenie oraz ubezpieczenie zdrowotne.

Następnie następuje krytyka poczynań, które często mają na celu jedynie własny zarobek a nie dbanie o interes aktorów. Jackson uważa, że fakt, iż Hobbit powstaje bez porozumienia ze związkami nie oznacza, że będą łamane prawa aktorów. Najbardziej dostało się SAG, gdyż zdaniem reżysera i producenta większość aktorów mających grać w tej produkcji to Nowozelandczycy, którzy nie należą do SAG. A więc porozumienie z tą gildią ich by nie dotyczyło. Zaznacza przy tym, iż studio Warner Bros, które będzie dystrybutorem projektu tworzy specjalny fundusz, który w razie sukcesu produkcji zostanie przeznaczony na premię dla wszystkich aktorów grających w tym filmie.

Na koniec artysta stwierdza, że jeśli dalej będzie trwał spór z nowozelandzką organizacją New Zealand Actors’ Equity to przeniesie produkcję Hobbita do wschodniej europy (najprawdopodobniej Czechy lub Węgry). A to zaś spowoduje, że zatrudnienie znajdują aktorzy z tych krajów.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…