Gwiezdne Wojny w 3D w 2012 roku! 3

Lucasfilm Ltd. ogłosiło dzisiaj, że kinowa Saga Gwiezdnych Wojen zostanie skonwertowana do formatu 3D.

Star Wars

Studio oświadcza, że ta przełomowa forma konwersji będzie dokona oczywiście przez firmę Industrial Light & Magic, której początki sięgają właśnie Gwiezdnych Wojen. Skoro ich praca przy Sadze doprowadziła do rewolucji w efektach specjalnych, więc może uda im się to ponownie z konwersją?

W oświadczeniu czytamy:

Jest zaledwie kilka filmów, które idealnie nadają się do 3D. Saga Gwiezdnych Wojen zawsze dostarczała rozrywki, która widza kompletnie wciągała. Mamy w filmie wiele scen, które w 3D będą prezentować się niesamowicie – od ataku na pierwszą Gwiazdę Śmierci po wyścig na Tatooine.

Gwiezdne Wojny Część 1: Mroczne Widmo zadebiutuje w kinach w 2012 roku. Dokładna data premiery zostanie dopiero ogłoszona.

John Knoll, odpowiedzialny za efekty specjalne z ILM, tak mówi o procesie:

By osiągnąć dobre efekty w konwersji, trzeba na to czasu i trzeba to zrobić odpowiednio. Aby osiągnąć sukces, potrzeba do tego krytycznego i artystycznego oka wraz z bardzo dokładnym podejściem do szczegółów. To nie jest coś, co można zrobić w miesiąc i mieć świetny efekt. Dla Gwiezdnych Wojen nie będziemy się spieszyć. Będziemy powoli przeprowadzać proces pod względem estetycznym i technicznym, aby kolejne pokolenie widzów mogło oglądać Gwiezdne Wojny w zupełnie nowy sposób.

Wyraźnie widzimy, że 2012 roku będzie pod znakiem klasyków w 3D. Wszystko zacznie się w kwietniu od Titanica. Oba filmy mają osoby, które wiedzą, że na konwersję trzeba czasu, więc efekt musi być dobry. Może dzięki temu niektóre studia czegoś się nauczą i nie będą atakować widzów beznadziejnym 3D jak w Starciu Tytanów czy Ostatnim Władcy Wiatru.

Gwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3D

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 14

Ronaldinho 2010-10-02

Dokładnie, Quagmire :)

Quagmire 2010-10-02

Raczej odwrotnie Redox :)

Redox 2010-10-01

No to Lucas zgwałcił już Indiego, to teraz przyszedł czas na Sagę…

Adam_Siennica 2010-10-01

ROTFL – nie dałem Ci żadnego minusa. Po prostu nie mam czasu na dyskusję :)

Ronaldinho 2010-10-01

Lepiej dać minusy niż coś napisać, co nie Adam?

Proszę czekać…