Gwiezdne Wojny w 3D w 2012 roku!

Star Wars

Lucasfilm Ltd. ogłosiło dzisiaj, że kinowa Saga Gwiezdnych Wojen zostanie skonwertowana do formatu 3D.

Studio oświadcza, że ta przełomowa forma konwersji będzie dokona oczywiście przez firmę Industrial Light & Magic, której początki sięgają właśnie Gwiezdnych Wojen. Skoro ich praca przy Sadze doprowadziła do rewolucji w efektach specjalnych, więc może uda im się to ponownie z konwersją?

W oświadczeniu czytamy:

Jest zaledwie kilka filmów, które idealnie nadają się do 3D. Saga Gwiezdnych Wojen zawsze dostarczała rozrywki, która widza kompletnie wciągała. Mamy w filmie wiele scen, które w 3D będą prezentować się niesamowicie – od ataku na pierwszą Gwiazdę Śmierci po wyścig na Tatooine.

Gwiezdne Wojny Część 1: Mroczne Widmo zadebiutuje w kinach w 2012 roku. Dokładna data premiery zostanie dopiero ogłoszona.

John Knoll, odpowiedzialny za efekty specjalne z ILM, tak mówi o procesie:

By osiągnąć dobre efekty w konwersji, trzeba na to czasu i trzeba to zrobić odpowiednio. Aby osiągnąć sukces, potrzeba do tego krytycznego i artystycznego oka wraz z bardzo dokładnym podejściem do szczegółów. To nie jest coś, co można zrobić w miesiąc i mieć świetny efekt. Dla Gwiezdnych Wojen nie będziemy się spieszyć. Będziemy powoli przeprowadzać proces pod względem estetycznym i technicznym, aby kolejne pokolenie widzów mogło oglądać Gwiezdne Wojny w zupełnie nowy sposób.

Wyraźnie widzimy, że 2012 roku będzie pod znakiem klasyków w 3D. Wszystko zacznie się w kwietniu od Titanica. Oba filmy mają osoby, które wiedzą, że na konwersję trzeba czasu, więc efekt musi być dobry. Może dzięki temu niektóre studia czegoś się nauczą i nie będą atakować widzów beznadziejnym 3D jak w Starciu Tytanów czy Ostatnim Władcy Wiatru.

Gwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3DGwiezdne Wojny w 3D