Harry Potter i Zakon Feniksa - pierwszy zwiastun!

Nareszcie jest! Długo oczekiwany zwiastun do najnowszej części przygód młodego czarodzieja pt. Harry Potter i Zakon Feniksa.

Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007

Zwiastun-teaser możesz zobaczyć w dwóch rozmiarach (aby go zobaczyć należy kliknąć na odpowiadający nam rozmiar zwiastuna):

-mały
-średni (lepsza jakość)

Najnowsza ekranizacja nosi tytuł Harry Potter i Zakon Feniksa, jest to piąta część serii. Scenariusz napisał Michael Goldenberg. Obraz reżyseruje David Yates. Za produkcję filmu odpowiedzialny jest David Heyman. Harry'ego Pottera gra oczywiście Daniel Radcliffe.

W tej części filmu Harry Potter znowu spędza nudne, przykre wakacje w domu Dursleyów. Czeka go piąty rok nauki w Hogwarcie i chciałby jak najszybciej spotkać się ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, Ronem i Hermioną. Ci jednak wyraźnie go zaniedbują. Harry ma już dość wszystkiego i postanawia jakoś zmienić swoją nieznośną sytuację, a wtedy sprawy przyjmują całkiem nieoczekiwany obrót. Wygląda na to, że nowy rok nauki w Hogwarcie będzie bardzo dramatyczny…

Budżet filmu to 150 mln $.

W USA Harry Potter i Zakon Feniksa zostanie wyświetlony po raz pierwszy 13 lipca 2007 roku. W Polsce film zobaczymy siedem dni później, czyli od 20 lipca. Polskim dystrybutorem filmu jest Warner Cinema.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"