BO Świat: Niepowstrzymany liderem

Kadr z filmu Niepowstrzymany (2010)

Tak jak przewidywało większość analityków liderem Światowego Box Office została najnowsza produkcja Tony'ego Scotta pt. Niepowstrzymany. Film, w którym główne role grają Chris Pine oraz Denzel Washington zarobił na starcie przyzwoite 18,2 mln $. To wynik nieco niższy niż liczyło studio (przewidując około 20 mln $).

Pozycję drugą zdołała zdobyć komedia pt. Zanim odejdą wody. Nowy obraz Todda Phillipsa mimo udziału takich gwiazd jak Zach Galifianakis czy Robert Downey Jr. nie jest tak wielkim hitem jak Kac Vegas. W miniony weekend przychody z wyświetlania tej produkcji to 17,4 mln $.

Wciąż całkiem nieźle radzi sobie animacja Jak ukraść księżyc, która znalazła się tym razem na miejscu trzecim. Produkcja studia DreamWorks w miniony weekend zarobiła 9,5 mln $, a to z kolei oznacza, że łączne przychody producentów wynoszą już świetne 270,6 mln $.

Oczko za podium (miejsce czwarte) znalazła się trójwymiarowa produkcja pt. Jackass 3D. Szalone przygody ekipy Johnny'ego Knoxville'a na świecie nie sprzedają się tak dobrze jak w Stanach. W weekend przychody wyniosły 8,3 mln $, łączne osiągnęły poziom 31,5 mln $.

Na pozycji piątej znalazła się komedia sensacyjna pt. Red. Obraz Roberta Schwentke zarobił w weekend całkiem niezłe 7,5 mln $. Na koncie producentów znajduje się, więc już 52,6 mln $ – wynik całkiem niezły jak na tego typu produkcję.

  • Wszystkie przychody dotyczą rynku światowego (bez Stanów Zjednoczonych).

Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux