"May the Force Be With You"

Opowieści z Narnii 2 - zdjęcia startują w lutym 0

Zdjęcia do kontynuacji filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa rozpoczną się w lutym przyszłego roku. Pierwszym planem zdjęciowym będzie miasto Auckland w Nowej Zelandii.

Druga część zeszłorocznego hitu nosi tytuł Opowieści z Narnii: Książę Kaspian. Producenci oficjalnie potwierdzili dwa miejsca zdjęć. Pierwszy klaps na planie padnie w lutym 2007 roku, w Auckland (Nowa Zelandia), będą one tam trwały do marca. Następnie ekipa filmowa przenie się do naszego południowego sąsiada, Czech. Zdjęcia w tym kraju potrwają przez cztery miesiące w Pradze. Inne, ewentualne miejsca zdjęcć do filmu nie zostały potwierdzone. Przypomnijmy, że pierwsza część Opowieści z Narnii była kręcona w różnych miejscach w Czechach, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, a niektóre sceny były kręcone w Polsce, m.in. nad jeziorem Siemianówka.

Kadr z filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa 2005Kadr z filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa 2005

Światowa premiera Opowieści z Narnii: Książę Kaspian zaplanowana jest na 16 maja 2008 roku, została ona przesunięta o prawie pół roku, wcześniejsza data to 14 grudnia 2007 roku. Budżet tej produkcji to 100 milionów dolarów, jest on mniejszy o 80 mln w porównaniu do części pierwszej.

Ekipa drugiej części filmu jest praktycznie taka sama. Ponownie reżyserią zajmie się Andrew Adamson. Scenariusz został już napisany na podstawie powieści C.S. Lewisa. Twórcy nowego scenariusza to: reżyser Andrew Adamson, Christopher Markus i Stephen McFeely. Za produkcję filmu odpowiedzialni są: wspominany wcześniej reżyser Adamnson, Mark Johnson, Perry Moore i Philip Steuer. Z obsady filmu na dzień dzisiejszy została potwierdzona czwórka młodych aktorów, którzy kontynuują swoje role: Peter (William Moseley), Susan (Anna Popplewell), Edmund (Skandar Keynes) i Lucy (Georgie Henley). Głosem lwa Aslana ponownie będzie, w wersji anglojęzycznej, mówił Liam Neeson.

Głównymi bohaterami filmu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa (zobacz zwiastun) są Peter, Susan, Edmund i Lucy, którzy przez przejście w magicznej szafie trafiają do tajemniczej Narnii. Jest to kraina mówiących zwierząt, karłów, smoków i innych tajemniczych stworzeń. W tym baśniowym świecie od ponad stu lat panuje wieczna zima, którą stworzyła zła Biała Czarownica. Wszyscy mieszkańcy tej krainy wierzą w proroctwo, które zapowiada nadejście bohaterów mających uwolnić Narnię od zaklęcia rzuconego przez Białą Czarownicę.

W drugiej części filmu tytułowy Książę Kaspian wzywa rodzeństwo Pevensie z powrotem do magicznego świata Narnii, gdzie minęło już 1000 lat od ich zniknięcia. Dzieci ponownie zostają zwerbowane do wojska u boku kolorowych postaci z Narnii do walki ze złem, które przeszkadza księciu w prawym rządzeniu Narnią. W Narnii nadchodzą złe czasy, książę Kaspian przygotowywał się do objęcia tronu, lecz ciąża ciotki krzyżuje jego plany i wszystko obraca się o 180 stopni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…