"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Harry czaruje świat 1

W rankingu Box Office Świat również nie było zaskoczenia. Tak jak wszyscy sądzili liderem zestawienia okazała się superprodukcja Davida Yatesa pt. Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I. Obraz w trakcie 5 dniowego otwarcia (w niektórych krajach pokazywany był od środy) zarobił świetne 205 mln $. Jednak ten wynik jest gorszy od poprzednich serii (rekord należy do Księcia Półkrwi, który zarobił 237 mln $).

Kadr z filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (2010)

Na drugiej pozycji znalazł się trójwymiarowy thriller pt. Resident Evil: Afterlife. Obraz Paula W.S. Andersona dopiero w miniony piątek zadebiutował na rynku chińskim, co umożliwiło mu znalezienie się na naszym rankingu. W weekend producenci zarobili 9,4 mln $, co oznacza, że łączne wpływy wynoszą już 228,8 mln $.

Miejsce trzecie zajmuje Niepowstrzymany. Film, w którym główną rolę gra Denzel Washington zarobił w ciągu minionego weekendu przyzwoite 7,5 mln $. Niestety łączne przychody tej produkcji nie są już tak imponujące. Od premiery producenci zarobili, bowiem jedynie 32 mln $.

Wciąż całkiem nieźle na świecie radzi sobie komedia sensacyjna pt. REDpozycja czwarta. Obraz Roberta Schwentke w weekend osiągnął dochód w wysokości 6,7 mln $. A to z kolei oznacza, że producenci zarobili na nim całkiem niezłe, jak na tego typu produkcję, 63,2 mln $.

A pierwszą piątkę zamyka nowy obraz Davida Finchera pt. The Social Network. Opowieść o jednym z najsłynniejszych młodych miliarderów zarobiła w ciągu weekendu 5,8 mln $. Łączne przychody tej produkcji to 85,4 mln $.

Wszystkie dane dotyczą rynków światowych (bez Stanów Zjednoczonych)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…