Epicka mini-seria Pacyfik na DVD i Blu-ray 3

Steven Spielberg oraz Tom Hanks przedstawiają kolejną, po Kompanii braci, wojenną superprodukcję. Uhonorowany 8 nagrodami Emmy (a nominowany do nich w aż 24 kategoriach) serial Pacyfik to brutalna i niezwykle realistyczna opowieść o amerykańskiej wojnie na Pacyfiku, przedstawiająca także ogrom ludzkich doświadczeń oraz indywidualnych przeżyć wyniesionych z wojny. Entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków cykl debiutuje w Polsce na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

Pacyfik opowiada historie trzech autentycznych amerykańskich marines: Roberta Leckie (James Badge Dale), Eugene’a Sledge’a (Joe Mazzello) i Johna Basilone’a (Jon Seda) walczących na różnych frontach Wojny na Pacyfiku: na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu oraz na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. W ciągu kilku lat są bezpośrednimi świadkami jednych najkrwawszych i najcięższych walk w historii II Wojny Światowej.

Scenariusz serialu powstał na podstawie wspomnień uczestników Wojny na Pacyfiku: With the Old Breed: At Peleliu and Okinawa i China Marine Eugene’a Sledge’a, Helmet for My Pillow Roberta Leckiego oraz Red Blood, Black Sand Chucka Tatuma.

- Ten epicki miniserial powstał na podstawie prawdziwych historii trzech marines, na których przykładzie widać jak bardzo wojna na Pacyfiku różniła się od walk toczonych w Europie. To była inna wojna toczona z innym wrogiem – mówi Colin Callender, prezes telewizji HBO – producenta serialu.

Pomysłodawcą serialu jest Bruce C. McKenna, nagrodzony Emmy, jeden ze scenarzystów Kompanii braci, który do koncepcji realizacji telewizyjnej produkcji opowiadającej o Wojnie na Pacyfiku przekonał największe gwiazdy kina. Producentami Pacyfiku są m.in. dwukrotny zdobywca Oscara® Tom Hanks, trzykrotny zdobywca Oscara® Steven Spielberg oraz dwukrotny zdobywca nagrody Emmy Gary Goetzman, współtwórca takich kinowych przebojów jak Mamma Mia, Ekspres polarny oraz Moje wielkie greckie wesele.

W rolach głównych w Pacyfiku wystąpili młodzi, ale mający już spore doświadczenie, aktorzy: Joseph Mazzello (Uznany za niewinnego, Park Jurajski: Zaginiony świat) jako Eugene Sledge, James Badge Dale (Przez 24 godziny) jako Robert Leckie oraz Jon Seda (Dr House, Bad Boys 2) jako John Basilone.

Za reżyserię serialu odpowiedzialni są jedni z najlepszych twórców telewizyjnych: nominowany do Emmy Jeremy Podeswa (Dynastia Tudorów, Bez skazy, Sześć stóp pod ziemią), sześciokrotnie nominowany do Emmy Timothy Van Patten (Rodzina Soprano, Rzym, Seks w wielkim mieście) oraz zdobywca nagrody Emmy David Nutter (Terminator. Kroniki Sary Connor, Supernatural, Ostry dyżur).

Pacyfik jest jedną z największych i najdroższych produkcji w historii telewizji. Realizacja serialu pochłonęła około 200 milionów dolarów, więcej niż nakręcenie głośnego Rzymu (na DVD w ofercie Galapagos Films), który powstał za zaledwie 110 milionów dolarów.

Zdjęcia do serialu w większości powstały w Australii, gdzie też wydano większość z zaplanowanego budżetu. Lokalny dziennik Herald Sun po zakończeniu prac poinformował, że przy Pacyfiku znalazło pracę aż 4000 Australijczyków, a sama produkcja wygenerowała aż 180 milionów dolarów australijskich przychodu w krajowym budżecie.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 10 sierpnia 2007 roku i z przerwami trwały aż do końca maja 2008 roku. W tym czasie ekipa pracowała m.in. w Port Douglas, rezerwacie Mowbray, australijskim stanie Victoria oraz w okolicach Melbourne.

Amerykańska premiera pierwszego odcinka serialu odbyła się 14 marca 2010 roku na antenie telewizji HBO i przyciągnęła przed telewizory ponad 3 miliony widzów! Pacyfik został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków, którzy nazwali go niesamowitym (Entertainment Weekly), uniwersalnie doskonałym (Los Angeles Times) oraz krwawym arcydziełem (TV Guide).

Serial zdobył aż 24 nominacje do nagrody Emmy, z których 8 zmieniło się w statuetki – w tym w najważniejszej kategorii najlepszy miniserial.

WYDANIE BLU-RAY I DVD
Wydanie Blu-Ray i DVD serialu Pacyfik z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej zadebiutuje 5 listopada w Polsce i na świecie. Wydania DVD i Blu-ray będą wzbogacone w wyjątkowe dodatki specjalne.

Wydanie specjalneWydanie specjalne

Wydanie DVD (6 płyt) – dodatki:

  • Portrety Pacyfiku – wnikliwe portrety prawdziwych żołnierzy marynarki wojennej przedstawionych w Pacyfiku
  • Na planie Pacyfiku – 30 minutowy dokument z planu
  • Anatomia Pacyfiku – historyczny dokumento wydarzeniach, które wpłynęły na bezlitosny i brutalny przebieg walk na wodach Pacyfiku

Wydanie Blu-rayWydanie Blu-ray

Wydanie Blu-Ray (6 płyt) – dodatki:
Posiadacze wydania filmu na płytach Blu-Ray będą mogli odczuć moc serialu w high-definition oraz dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na temat filmu oglądając przygotowane specjalnie z myślą o tej edycji ekskluzywne dodatki:

Pacyfik wnikliwe oglądanie: dowiedz się więcej o żołnierzach marynarki wojennej i poszerz swoją wiedze historyczną podczas oglądania 10-częściowego, 10-godzinnego materiału z funkcją obraz-w-obraz

  • Przewodnik po polu bitwy – nawiguj przez największe zdarzenia z serialu Pacyfik
  • Animowane mapy
  • Wywiady z historykami i weteranami wojennymi
  • Historyczne materiały filmowe, zdjęcia i wiele więcej…

Wydania Pacyfiku na DVD i Blu-ray będą dostępne w trakcie premiery w wyjątkowych metalowych limitowanych opakowaniach. W podobnym wydaniu zostanie wznowiona na DVD legendarna Kompania braci.

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…