"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Poznaj ciekawostki o Incepcji 0

Ostatnio w sieci pojawiła się rozmowa pomiędzy dziennikarzem a reżyserem filmu IncepcjaChristopherem Nolanem. Dzięki temu wiemy nieco więcej o samym finale produkcji. Na dodatek fani reżysera zauważyli na jednej z jego stron nigdy wcześniej nie publikowany plakat tej produkcji.

Incepcja (2010)

UWAGA: DALSZA CZĘŚĆ WIADOMOŚCI MOŻE ZAWIERAĆ SPOILERY !! !! !!

Podczas rozmowy z dziennikarzem Christopher Nolan został zapytano o zakończenie filmu i wyjaśnienie tego czy główny bohater wybudził się ze snu czy nie. Reżyser twierdzi, że wybudził się i jest wobec tego wiele przesłanek. Po pierwsze dzieci Cobba są zupełnie inaczej ubrane. Po drugie pod koniec filmu reżyser pracował z zupełnie inną parą dzieci, co bardziej uważni widzowie powinni dostrzec (miało to oznaczać ich starzenie się).

Dodatkowo dziennikarz zapytał Nolana o to czy bączek puszczony pod koniec filmu przez Doma Cobba zatrzyma się czy nie? Ciekawostką jest fakt, że reżyser nigdy (a przynajmniej tak mówi) nie rozważał jakichkolwiek opcji. Po prostu uważał, że każdy widz powinien samemu ocenić czy jego zdaniem lepiej byłoby gdyby się zatrzymał czy gdyby nie. Na dodatek, co było jego zamierzeniem sam Dom nie jest zainteresowany tym czy się on będzie kręcił czy nie. Wierzy, że jest w realnym świecie a więc nie potrzebuje potwierdzenia.

Czy zgadzacie się z takimi opiniami reżysera?

Jako dodatek zapraszamy do obejrzenia nigdy niepublikowanego plakatu Incepcji, który nie został potem zaakceptowany przez studio.

Niepublikowany plakat do filmu IncepcjaNiepublikowany plakat do filmu Incepcja

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Natalia Karzel 2010-11-27

Po obejrzeniu od razu byłam przekonana, że Cobb się wybudził i na końcu filmu widzimy już rzeczywistość, a nie sen.
A plakat bardzo mi się podoba, szkoda, że studio go nie zaakceptowało.

Proszę czekać…