Mike Leigh szuka inwestorów

Reżyser Mike Leigh

Mike Leigh w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów przyznał, iż aktualnie szuka producentów, którzy chcieliby sfinansować jego nowy film. Artysta chciałby tym razem zająć się ekranizacją biografii XIX wiecznego malarza J.M.W. Turnera. Podobno ma problem ze znalezieniem pieniędzy ze względu na dosyć wysokie koszty produkcji.

Leigh w wywiadzie przyznał, że w rozmowach z producentami nie ma dla nich znaczenia, że jego tegoroczny film – Kolejny rok, jest świetnie oceniany zarówno przez widzów jak i krytyków. Wszystko ze względu na to, że reżyserowi marzy się film kostiumowy z ciekawymi efektami specjalnymi a to powoduje, że koszty produkcji są dosyć wysokie. A nie jest to tak chwytliwy temat, więc w branży uważany jest za mocno niepewny projekt.

J.M.W. Turner to malarz angielski, znany przede wszystkim z romantycznych pejzaży. Uważany za prekursora impresjonizmu. Odbył liczne podróże po Anglii i Europie. W 1790 po raz pierwszy wystawił swój obraz na Salonie Królewskiej Akademii Sztuki, a 10 lutego 1802 został członkiem tejże instytucji.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux