Teledysk promujący Czarny Czwartek 1

Zaśpiewana przez Kazika Staszewskiego słynna „Balladę o Janku Wiśniewskim”, to porywający motyw przewodni do filmu „CZARNY CZWARTEK”, który pojawi się na ekranach kin 25 lutego 2011. W widowiskowym obrazie, przypominającym jedną z najmroczniejszych kart PRL-u, widzowie zobaczą m.in.wybitne kreacje Piotra Fronczewskiego w roli Zenona Kliszki, Wojciecha Pszoniaka w roli Władysława Gomułki i Piotra Garlickiego w roli Józefa Cyrankiewicza.

Kazik

A także wzruszające role debiutującej na ekranie Marty Honzatko i znanego z „U Pana Boga za miedzą” Michała Kowalskiego. Reżyserem jednej z najbardziej oczekiwanych produkcji 2011 roku, porównywanej z nagrodzoną Złotym Niedźwiedziem „Krwawą niedzielą” Paula Greeng

Ballada o Janku Wiśniewskim” jest dla mnie istotną, ważną i piękną piosenką. To była, obok „Murów” Kaczmarskiego, żelazna pozycja – w mroku stanu wojennego niosła swego rodzaju nadzieję, mimo że wtedy tej nadziei nie sposób było dostrzec.

/Kazik Staszewski o „Balladzie o Janku Wiśniewskim”/

Pierwowzorem bohatera słynnej "Ballady o Janku Wiśniewskim" wykonywanej przez Kazika do filmu „CZARNY CZWARTEK” jest Zbyszek Godlewski – 18-letni pracownik Stoczni Gdyńskiej im. Komuny Paryskiej, zastrzelony 17 grudnia 1970 przez wojsko, które otworzyło ogień w kierunku zmierzających do pracy stoczniowców. Protestujący stoczniowcy podnieśli zwłoki i położyli na zdjętych z zawiasów drzwiach i przemaszerowali ulicami Gdyni z ciałem zamordowanego.

Film „CZARNY CZWARTEK” jest próbą fabularnej rekonstrukcji tych dramatycznych wydarzeń, zakończonych brutalną pacyfikacją manifestantów przez oddziały wojska i milicji.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

JohnnyDepp

Ale Gomułka na końcu niszczy wszystko ,zapowiedz zajebista ,Kazik zajebisty pójdą młodzi pójdą i dobrze

Czudi

I to jest zapowiedź
Wierze, że ten film będzie w szerokiej dystrybucji; już w tej chwili mogę bilet kupić i wierze że żałował nie będę.
Dziś słuchałem coś o tym projekcie na Trójce, a tu jeszcze wykonanie Kazika tej niesamowitej piosenki
Będzie dobre kino

Proszę czekać…