Krzysztof Kolberger nie żyje 1

Dziś w wieku 60 lat zmarł jeden z najpopularniejszych aktorów współczesnego polskiego kina, Krzysztof Kolberger. Od lat walczył z chorobą nowotworową.

Krzysztof Kolberger

Po ukończeniu studiów w 1972 roku rozpoczął pracę w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie grał m. in. w Dziadach czy Weselu. Widzowie widzieli go także w Teatrze Ateneum, gdzie wystąpił m.in. w Fantazym, Detektywie czy Oleannie.

W kinie grał m. in. w takich filmach jak Kontrakt, Komblumenblau, Ostatni prom, Kuchnia polska, Ucieczka, Na straży swej stać będę, Kroniki domowe, Rajska jabłoń czy Dwa księżyce.

Grał także w takich serialach jak Rzeka kłamstwa, Modrzejewska, czy Ekstradycja.

Pomimo choroby, cały czas był aktywny zawodowo. Ostatnio widzieliśmy go w Katyniu, Popiełuszce, Senności, W pustyni i puszczy czy serialu Sfora.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Maciek_Przybyszewski 2011-01-09

Jeden z najlepszych aktorów średniego pokolenia. Cudowny głos i fascynująca osobowość. Wielka strata :( [*]

JohnnyDepp 2011-01-07

Strasznie mi smutno , spoczywaj w pokoju [’]

TVpiotrek 2011-01-07

Spoczywaj w pokoju! [’] Wspaniała rola W Pustyni i w Puszczy, wybitny aktor!

Jana 2011-01-07

Doskonały w teatrze, świetne kreacje filmowe, zarówno te z literackiej klasyki jak "Mazepa", "Pan Tadeusz", "Dziewczęta z Nowolipek" czy "Rajska jabłoń" jak i filmach współczesnych, nawet czarnych charakterów np. w "Sforze"… A przede wszystkim cudownie interpretował poezję!
Mnie z mniej znanych i starszych produkcji utkwił w pamięci piękny i wzruszający film z 1982 Jeśli się odnajdziemy oraz Dwa księżyce… Wielka szkoda i wielki smutek! Nie poddał się do końca… Blisko 20 lat zmagał się z chorobą nowotworową. Na myśl ciśnie się cytat z Hemingwaya "człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"!

antosiek 2011-01-07

smutna wiadomość odszedł wspaniały człowiek i wybitny aktor "wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…"

Proszę czekać…