Kleopatra powróci do kin 0

Wytwórnia Columbia Pictures przygotowuje się do realizacji superprodukcji o Kleopatrze. Film trafi do kin nie wcześniej niż za cztery lata.

Obraz powstanie na podstawie biografii Stacy Schiff, która otrzymała Pulitzera za książkę o Władimirze Nabokowie. Historia Kleoparty ma być gotowa w 2009 roku.

Burton i Taylor w Kleopatrze 1963Burton i Taylor w Kleopatrze 1963

W 1963 roku powstał jeden z najdroższych obrazów w historii Hollywood Kleopatra. W rolach głównych wystąpili Elizabeth Taylor i Richard Burton. Fabuła filmu przedstawia się następująco: Opowieść zaczyna się po bitwie pod Farsalią, w której legiony Gajusza Juliusza Cezara podbiły w bratobójczej walce wojska Pompejusza. Ten zaś w przebraniu handlarza zbiegł do Egiptu. Cezar podąża za nim. Tymczasem w Egipcie trwa walka o władzę między młodym królem Ptolomeuszem, a jego ambitną siostrą Kleopatrą. Reżyserią filmu z 1963 roku zajęli się Darryl F. Zanuck i Joseph L. Mankiewicz.

Kleopatra była ostatnim faraonem Egiptu. Żyła w latach 69-30 p.n.e. Egiptem władała od 51 roku p.n.e. Później odebrano jej władzę. Jednak odzyskała ją z powrotem w 47 roku p.n.e. przy pomocy Cezara. Ze związku z władcą Rzymu urodził się syn – Cezarion, który został zamordowany z rozkazu Oktawiana Augusta. Sama Kleopatra wcześniej zamordowała dwóch swoich braci, którzy zresztą byli jej małżonkami. Po śmierci Cezara poślubiła na przełomie stronnika i przyjaciela Cezara, a później także jednego z decydentów rzymskich – Marka Antoniusza. Za namowa małżonka, Kleopatra wzięła udział w przegranej bitwie pod Akcjum. Po klęsce, Marek Antoniusz popełnił samobójstwo. Po jego śmierci również Kleopatra popełniła samobójstwo – według tradycji zginęła od ukąszenia jadowitego węża.

Nową Kleopatrę wyprodukuje Scott Rudin (Truman Show).

megafon.pl / fdb.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…