http://vimeo.com/mironkundzicz

Nowy przewodniczący EDN 0

Niemiec Heino Deckert został wybrany nowym przewodniczącym European Documentary Network.

European Documentary Network to organizacja, która skupia ludzi, którzy profesjonalnie zajmują się dokumentami kinowymi i telewizyjnymi. Swoją siedzibę ma w Amsterdamie. Deckert przejmuje władzę po holendrze Ike Bertels, który przewodził EDN przez cztery lata (maksymalny okres kadencji).

Heino Deckert / majade.deHeino Deckert / majade.de

Po wybraniu na przewodniczącego Deckert powiedział: Jestem szczęśliwy, że uzyskałem poparcie ponad 800 członków EDN. Mam nadzieję, że dzięki mojej intuicji i doświadczeniu w produkcji i dystrybucji filmów dokumentalnych, wniosę do EDN wiele dobrego. Będzie się ona mogła rozwijać i pomagać młodym twórcom w pracy.

Ogłoszenie o wybraniu nowego prezesa, odbyło się zaraz po tym jak Deckert i szwedzki reżyser i producent Fredrik Gertten, zostali ponownie wybrani na członków komitetu wykonawczego. Nowymi członkami komitetu zostali, producentka i prezes Dragon Forum, Dorota Roszkowska (Polska) oraz producent i przewodniczący DocsBarcelona, Joan Antoni Gonz?lez (Hiszpania).

Heino Deckert jest dyrektorem naczelnym Deckert Distribution i MA.JA.DE Productions. Ma na swoim koncie produkcję The Colour of Water, Im Glück. Neger, czy Wir woll'n die Ärzte sehn.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…