"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Zaplątali światowe kina 0

Liderem zestawienia Box Office Świat nieoczekiwanie została animacja studia Walta Disney’a pt. Zaplątani. Choć polscy jak i amerykańscy widzowie już powoli zapomnieli o tej produkcji to dopiero weszła niedawno ona do kin w większości krajów zachodniej europy. I właśnie ten fakt spowodował, że obraz zarobił w weekend 23,7 mln $. Trzeba przyznać, że to całkiem niezła kwota.

Kadr z filmu Zaplątani (2010)

Kolejnym zaskoczeniem w rankingu było miejsce drugie, które w ten weekend zajmuje The Green Hornet. Komiksowa produkcja zza oceanu spodobała się w krajach Rosyjsko-języcznych, a to z kolei doprowadziło do tego, że przychody z weekendu wyniosły 16,7 mln $. Łączne przychody z wyświetlania w światowych kinach wynoszą w miarę dobre 83,8 mln $.

Pozycje trzecią zajęła francuska komedia pt. Rien a Declarer. Debiutowała ona w większości krajów europejskich zarabiając na starcie niezłe 16,5 mln $. Co ciekawe reżyserem tego projektu jest Dany Boon, który jest takim francuskim Jamesem Cameronem. Jego poprzednia produkcja, którą wyreżyserował (Jeszcze dalej niż Północ) zarobiła we Francji rekordową kwotę 193,8 mln $.

Na pozycji czwartej znalazła się produkcja Darrena Aronofsky'ego pt. Czarny łabędź. Obraz w ciągu weekendu zarobił 12,8 mln $, powiększając łączne wpływy z rynku zewnętrznego do kwoty 48,1 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka inna Oscarowa produkcja – Jak zostać królem. Film Toma Hoopera zarobił w weekend 11,2 mln $, zaś jego łączne wpływy wynoszą świetne 75,1 mln $.

  • Przypominamy, iż wszystkie dane dotyczą rynku zewnętrznego (cały świat bez Stanów Zjednoczonych).
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…