http://vimeo.com/mironkundzicz

Almodóvar i Cruz znowu razem 0

Reżyser Pedro Almodóvar i jego ulubiona aktorka Penélope Cruz będą razem pracować nad kolejnym projektem.

Wszystko dzięki wspaniałemu sukcesowi ich ostatniego filmu Volver (zwiastun), który został ciepło przyjęty przez widzów i krytyków.

Pen?lope Cruz i Pedro Almodóvar / news.bostonherald.comPen?lope Cruz i Pedro Almodóvar / news.bostonherald.com

El Piel Que Habito (The Skin I Live In), bo taką nazwę nosi nadchodzący projekt, ma być odejściem od unikatowego stylu reżysera (Kika). Będzie to adaptacja powieści Mygale z 1993 roku, autorstwa Thierry'ego Jonqueta.

Książka opowiada o okrutnej zemście chirurga plastycznego, na mężczyźnie, który zgwałcił jego córkę.

Filmowa wersja ma się jednak różnić od książkowego pierwowzoru. Jeden z wątków z książki zostanie pominięty. Almodóvar ogłosił tą wiadomość na konferencji prasowej podczas wręczenia Europejskich Nagród Filmowych w Warszawie, gdzie Volver odniósł kolejny sukces, zdobywając pięć nagród w kategoriach: Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka, Najlepszy Operator, Najlepszy Kompozytor i Nagroda Publiczności.

Ostateczna wersja scenariusza nie zostanie ukończona, dopóki nie będzie pewne, że film dojdzie do skutku. Wszystko ma się wyjaśnić w okolicach lutego i marca. Antonio Banderas (Dom Dusz) jest typowany do zagrania głównej roli męskiej, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…