47 Ronin - Japończycy w obsadzie 0

Studio Universal Pictures opublikowało nazwiska aktorów, którzy zagrają główne role w epickim filmie fantasy kręconym w 3D opartym na japońskiej legendzie. Zdjęcia do produkcji pt. 47 Ronin zaplanowane są na 14 marca.

Gwiazdy 47 Ronin

Keanu Reeves wciela się w postać Kaia, wyrzutka, który dołącza do Oishiego (Hiroyuki Sanada z Ostatniego Samuraja), przywódcy 47 Roninów. Razem szukają zemsty na zdradzieckim władcy, który zabił ich mistrza i skazał na banicję. Aby odzyskać honor, wojownicy wyruszają na pełną wyzwań wyprawę.

Reżyserem jest Carl Erik Rinsch, słynny twórca genialnych reklamówek i protegowany Ridleya Scotta, który nie raz chwalił go za wizjonerskie podejście do wizualnej części produkcji. Rinsch chce dzięki użyciu technologii i prawdziwych krajobrazów przedstawić historię Roninów w sposób oszałamiający i pełen epickich bitew.

Do obsady dołączyli także:

Kou Shibasaki (One Missed Call) – wcieli się w córkę mistrza i miłość Kaia

Tadanobu Asano (Mongol, niedługo Thor) – wcieli się w zdradzieckiego Lorda Kirę

Rinko Kikuchi – nominowana do Oscara aktorka za Babel zagra tajemniczą panią Mizuki.

Za scenariusz odpowiadają Chris Morgan (Wanted) i Hossein Amini. Scott Stuber (The Kingdom), Pamela Abdy (Garden State) oraz Eric McLeod (Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka) produkują film.

Za zdjęcia będzie odpowiadać spec od epickich widowisk historycznych – John Mathieson (Gladiator). Scenografią zajmie się Jan Roelfs (Alexander), montażem Craig Wood (trylogia Piratów z Karaibów), a kostiumami Penny Rose (trylogia Piratów z Karaibów).

Co sądzicie o tym projekcie?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…