http://vimeo.com/mironkundzicz

Reilly parodiuje biografie muzyków 1

John C. Reilly zagra główną rolę w filmie Walk Hard, parodii kinowych biografii znanych i lubianych muzyków.

Aktor (Chicago) był zafascynowany fenomenem wszystkich obrazów opowiadających o życiu muzyków i tym, że tak łatwo zdobywają Oscary.

John C. Reilly / img.timeinc.netJohn C. Reilly / img.timeinc.net

Jake Kasdan (Kwaśne pomarańcze) napisał scenariusz razem z Judd Apatow (40-letni prawiczek). On też projekt wyreżyseruje. W scenariuszu naśmiewają się oni z takich przebójów jak Spacer po linie (zwiastun), Ray (zwiastun), Wielkie życie, The Commitments, czy Wielkie kule ognia.

Reilly zagra fikcyjnego, legendarnego muzyka Dewey Coxa, który jest połączeniem Johnny'ego Casha (Nożownik), Roya Orbisona i Waylona Jenningsa (Maverick). Aktor zapowiedział, że sam bedzie śpiewał piosenki, które usłyszym w filmie.

Zdjęcia mają ruszyć w połowie stycznia w Los Angeles.

Spacer po linie dostał w tamtym roku jednego Oscara, w kategorii Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, a był nominowany w kategoriach Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepsze Kostiumy, Najlepszy Dźwięk i Najlepszy Montaż, natomiast Ray zdobył Oscara w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy i Najlepszy Dźwięk, a był nominowany w kategoriach Najlepszy Reżyser, Najlepszy Montaż, Najlepszy Film i Najlepsze Kostiumy.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…