Filary Ziemi już na DVD 1

10 marca 2011 roku miał premierę w Polsce na DVD wysokobudżetowy mini-serial kostiumowy produkowany przez Ridleya Scotta i jego brata Tony'ego pt. Filary Ziemi. Jest to zbierająca świetne recenzje adaptacja bestsellerowej sagi historyczno-przygodowej Kena Folletta.

Filary Ziemi

Ośmiogodzinne widowisko z zapierającymi dech w piersi scenami bitew i wspaniałą scenografią wyprodukowane przez twórcę GladiatoraRidleya Scott'a oraz specjalisty od filmów akcji tak jak Człowiek w Ogniu czy Niepowstrzymany, Tony'ego Scotta.

Anglia XII w. Na tle budowy monumentalnej katedry Kingsbridge rozgrywa się bezkompromisowa walka o władzę, wpływy i chwałę. Losy władców, lordów, duchownych i zwyczajnych ludzi. Wojna domowa, konflikty na tle religijnym, spór o tron – sensacyjno-przygodowa akcja pełna jest intryg, mrocznych tajemnic i zbrodni, aktów nienawiści, miłości i seksu.

Filary ZiemiFilary Ziemi

Budżet ekranizacji wyniósł ponad 40 mln dolarów, W gwiazdorskiej obsadzie ekranizacji znaleźli się się m.in. Donald Sutherland w roli hrabiego Shiring, Ian McShane jako rządny władzy biskup Waleran, czy Rufus Sewell w roli budowniczego katedry. Wielkim atutem serialu jest wspaniała muzyka Trevora Morrisa (twórca muzyki do Dynastii Tudorów).

OkładkaOkładka

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…