Pierze będzie leciało 1

Któż z nas nie zamieniłby jednego z tych szarych, deszczowych dni na słońce i zabawę w ciepłych krajach?

Wesoła gromadka z Rio

Udaje się to pewnej sympatycznej papudze. Film o przygodach pierzastego bohatera z pewnością ucieszy najmłodszych widzów aczkolwiek starsi także znajdą coś dla siebie.

W polskiej wersji językowej usłyszymy takie gwiazdy jak: Agnieszka Dygant, Krzysztof Kowalewski, Agata Buzek i Wiktor Zborowski.

Nerdy jest przedstawicielem rzadkiego gatunku ary i mieszka wraz ze swoją panią w małym miasteczku w Minessocie. Do Rio trafia za pośrednictwem naukowców, którzy pragną przy jego udziale przedłużyć ginący gatunek.

Oczywiście nie brak złych ludzi, którzy w naszym bohaterze widzą chodzący worek pieniędzy. Szczęśliwie udaje mu się uciec i wraz z nową poznaną przedstawicielką swojego gatunku wydostaje się na wolność. Tak oto małomiasteczkowa papuga wpada w sam środek obcego świata.

Jak nietrudno się domyśleć tętniące życiem Rio de Janeiro nie oszczędzi prowincjonalnemu ptakowi przygód, a nam dobrej rozrywki.

Film powstał pod kierunkiem brazylijskiego reżysera Carlosa Sandahla, który ma na swoim koncie współtworzenie między innymi Epoki Lodowcowej 3”.

Wiadomo też, czego można się spodziewać po animacji, gdyż bajka powstaje w Blue Sky Studio, które ma na swoim koncie animacje między innymi do wspominanej już Epoki Lodowcowej i Horton słyszy Ktosia. . Kompozytorem muzyki do filmu jest John Powell (Jak wytresować smoka, )

Rio zagości na ekranach polskich kin 9 kwietnia 2011 r.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…