"May the Force Be With You"

Zobacz zwiastun Erratum z Tomaszem Kotem 0

Już 8 kwietnia do kin trafi Erratum – najlepszy debiut filmowy ostatniego roku, autorski film Marka Lechkiego, w którym Tomasz Kot stworzył kreację aktorską, jakiej nie widzieliśmy od czasów Skazanego na Bluesa. To najlepsza rola w karierze tego aktora – zgodnie zauważają krytycy.

Tomasz Kot w filmie Erratum (2010)

Marek Lechki, reżyser filmu, powiedział:

Rola Michała była rolą bardzo wymagającą, trudną, niezwykle dynamiczną. Z jednej strony mamy bierność człowieka uśpionego, ale za chwilę rozdrażnionego do granic możliwości, potem nostalgicznie, melancholijnie rozczulonego, czy rozczulającego, wreszcie rozbrajającego humorem. I wszystkie te elementy wypadają bardzo wiarygodnie. Nie jest to aktorstwo nachalne, szerokie. Zobaczymy tu Tomasza Kota zupełnie innego niż tego z komediowych tasiemców. Dużo skromniejszego, operującego oszczędnymi środkami, minimalistycznego, a jednocześnie tak porażająco intensywnego. To bardzo zdolny aktor.

W filmie Marka Lechkiego Tomasz Kot wcielił się w postać trzydziestoparoletniego Michała, który pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót… Michał musi pozostać kilka dni dłużej w miejscu, z którego kiedyś tak bardzo chciał uciec. Powracają wspomnienia, kumple z zespołu, marzenia, o których dawno zapomniał i zdarzenia z przeszłości, które zmieniły jego życie. A może są rzeczy, które można jeszcze odwrócić?

Erratum to jeden z najczęściej nagradzanych polskich filmów w 2010 roku. Wyróżniony między innymi na MFF Chicago, MFF Saloniki, MFF Pusan.

Informacja nadesłana przez dystrybutora filmu – Best Film

HD 1080p:

Mniejsza rozdzielczość:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…