Sukienka Audrey Hepburn za 410 tysięcy funtów 0

Legendarna sukienka noszona przed Audrey Hepburn w filmie Śniadanie u Tiffany'ego została sprzedana za 410 tysięcy funtów.

Wyjściowa cena podczas aukcji została ustalona na 70 tysięcy funtów, ale już od samego początku licytacji wiadomo było, że zostanie ona znacznie przekroczona. Ostatecznie wygrał klient oferujący za kreację od Givenchy'ego 470 tysięcy funtów licząc z podatkiem w wysokości 60 tysięcy. Suknia została przeznaczona na aukcję przez jej poprzednich właścicieli państwa Lapierre, którzy dostali ja w darze od samego Huberta de Givenchy.Dochód z licytacji wesprze organizacje charytatywną City of Joy Aid, niosącą pomoc najbiedniejszym w Indiach.

Podczas aukcji można było także zakupić niemal 60 rodzajów broni używanej przez Jamesa Bonda w ciągu ostatnich czterech dekad. A dla miłośników Bridget Jones przygotowano wełniany sweter, w którym Mark Darcy (grany przez Colina Firtha) występuje w filmie.

megafon.pl

Audrey Hepburn, Humphrey Bogart, William Holden w filmie Sabrina 1954Audrey Hepburn, Humphrey Bogart, William Holden w filmie Sabrina 1954

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…