Coppola spełnia marzenia 0

Już 1 kwietnia na nasze ekrany wejdzie nowy film Sofii Coppoli (Przekleństwa niewinności, Między słowami, Maria Antonina) – Somewhere. Między miejscami. Przy okazji rozmów z aktorami wyszło na jaw, że laureatka Oscara jest kimś, kto spełnia marzenia.

Somewhere: Między miejscami

Przy okazji rozmów z aktorami wyszło na jaw, że laureatka Oscara jest kimś, kto spełnia marzenia. – Była to rola, o jakiej od dawna marzyłem – wyznał Stephen Dorff (Wrogowie publiczni, World Trade Center), któremu Coppola powierzyła główną rolę, nieco pogubionego w życiu hollywoodzkiego gwiazdora Johnny’ego Marco. – W dodatku, była to rocznica śmierci mojej mamy. Wiedziałem doskonale, że właśnie w takim filmie i w takiej roli chciałaby mnie zobaczyć. Mama zawsze pragnęła, bym zagrał postać w stylu Steve’a McQueena, człowieka upadłego, kobieciarza, ale o wielkim sercu. Taki był właśnie Johnny z tekstu Sofii.

Dla Dorffa projekt Coppoli stał się początkiem nowego etapu w karierze: – Czuję, że być może potrzebowałem tyle czasu, żeby dojrzeć – zwierzał się – że musiało się wydarzyć coś tak bolesnego, jak utrata matki, żebym dorósł do momentu, w którym jestem gotowy na takie role. Nie sądzę, bym był gotów do tego trzy lata temu. Coppola spełniła także marzenie innego spośród swych dawnych znajomych, Chrisa Pontiusa, który dostał od niej propozycję objęcia roli przyjaciela Johnny’ego, Sammy’ego. – Sofia opisała go jako prawdziwego dzikusa, ale nie kogoś, kto jest naprawdę zły – wspominał aktor. – Gdy po tygodniu okazało się, że dostanę rolę – mówię wam, nieomal oszalałem z radości. Pontius znany jest głównie z kontrowersyjnego programu telewizyjnego Jackass i jego mutacji kinowych, prowadzi też własny reality show Wildboyz. Powody do zadowolenia miała również 11-letnia Elle Fanning (Babel, Droga do przebaczenia, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), która zagrała córkę Johnny’ego Cleo. Dzięki filmowi mogła pojechać do Mediolanu, o czym zawsze marzyła. – Nigdy przedtem nie byłam we Włoszech, a Mediolan to przecież światowa stolica mody, w dodatku dają tam świetną pizzę – mówiła zachwycona.

Hollywoodzki gwiazdor Johnny Marco (Dorff) mieszka w dekadenckim hotelu Chateau Marmont. Jeździ czarnym ferrari, ma nieograniczony dostęp do wszelkich używek, a wokół niego kręci się pełno dziewczyn gotowych spełniać jego kaprysy. Nieoczekiwanie w życie tabloidowego celebryty wkracza jedenastoletnia Cleo (Fanning) – córka Johnny’ego z małżeństwa, które dawno się rozpadło. To dzięki niej Johnny odkrywa, jak pusty i nieciekawy jest świat, w którym się obraca. Czy znajdzie w sobie siłę, by to zmienić?

Somewhere. Między miejscami na ekranach od 1 kwietnia!

Przypominamy, że wciąż trwa konkurs, w którym możecie wygrać bilety na ten film do kina – zapraszamy! WEŹ UDZIAŁ

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…