Na trzy minuty o 21:37… 0

Studio filmowe Paisa Films, producent wiodący nowego filmu Macieja
Ślesickiego
Trzy minuty.21:37 z poparciem koproducenta, Instytutu Papieża Jana Pawła II, zwróciło się na początku marca br. do kilkudziesięciu urzędów miejskich z propozycją przyłączenia się do oryginalnej akcji. Chodziło mianowicie, aby 2 kwietnia o godzinie 21:37 zatrzymać miejskie zegary na pełne trzy minuty.

Kadr z filmu Trzy minuty.21:37

Do akcji przyłączyło się blisko 30 miast: Gdynia, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk, Skarżysko Kamienna, Olsztyn, Ostrołęka, Opole, Ostrów Wielkopolski, Płock, Biała Podlaska, Bytom, Białystok, Ełk, Grudziądz, Katowice, Kielce, Lublin, Gliwice, Rzeszów, Toruń, Włocławek, Żyrardów, Łomża, Warszawa, Zamość i Radom.

W podzięce za przyłączenie się do akcji Paisa Films zobowiązała dystrybutora filmu, firmę Monolith, do wypożyczenia każdemu urzędowi kopii filmu na jeden bezpłatny pokaz.

Istotą pomysłu na akcję było nawiązanie do innej masowej i bezprecedensowej akcji z 2005 roku, kiedy to w tydzień po śmierci papieża miliony Polaków zgasiło światła w swoich domach.
Tamto wydarzenie zainspirowało Macieja Ślesickiego do nakręcenia filmu "Trzy minuty. 21:37" – opowieści o współczesnych Polakach.

Z 26 miast, które przyłączyły się do akcji Paisa Films do poniedziałku 4 kwietnia zarejestrowany materiał z zatrzymania zegarów przysłało 15. Zmontowaliśmy z nich jeden…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…